Kostiumowe widowiska szczudlarskie

Widowisko TEATR OGNIA  – Premiera odbyła się w maju 2000 r. we Wrocławiu. Punktem wyjścia podczas tworzenia spektaklu było założenie, że tkwiące w człowieku ogromne pokłady energii (tak duchowej jak i czysto fizycznej) szukają ujścia, a najlepszym na to sposobem jest żywiołowy, spontaniczny taniec dający poczucie wolności i spełnienia. Aktorzy poprzez ruch i przy pomocy rekwizytów porozumiewają się ze sobą, a do działania pobudza ich wspólny okrzyk życia.

W przedstawieniu używane są naturalne środki wyrazu takie jak działania plastyczno-ruchowe, popisy akrobatyczne, a wszystko to odbywa się przy akompaniamencie muzyki. Dla podkreślenia tych niesamowitych, czasami nierealnych zdarzeń stosowane są środki pirotechniczne i inne efekty specjalne. Celem działań w widowisku jest bezpośrednie dotarcie do widza, aby nie pozostał obojętny i niezaspokojony. Cechą charakterystyczną spektaklu jest wysoki ładunek energetyczny, który narasta osiągając apogeum w finale przedstawienia, gdzie działania aktorów odbywają się wśród bardzo rozbudowanych efektów pirotechnicznych a spektakl kończy się kanonadą podniebnych fajerwerków.

W przedsięwzięciu odbywającym się wieczorem bierze udział osiem osób (2 szczudlarzy, 3 tancerki, 2 tancerzy, pirotechnik, operator muzyki).

PARADA ULICZNA – Idea parady i jej pierwowzór wywodzi się z obszaru kultury latynoskiej. Polega ona – najogólniej mówiąc – na przemieszczaniu się ulicami miasta mierzących prawie 3 metry barwnie odzianych postaci na szczudłach, przy akompaniamencie granej na bębnach oraz innych instrumentach takich jak gwizdki, trąbki, puszki, rytmicznej muzyki. W trakcie przemarszu aktorzy używają efektów specjalnych tj. ognia, dymu, drobnych materiałów pirotechnicznych. W paradzie mogą uczestniczyć również dzieci Całość tworzy głośny, wesoły i barwny korowód, a zabawa i wesołość jego uczestników udziela się napotkanym przechodniom, a także wyglądającym pośpiesznie przez okna mieszkańcom pobliskich domostw, co stwarza atmosferę radosnego święta. Miejscem tego ruchomego widowiska może być rynek wraz z okolicznymi uliczkami, osiedla mieszkaniowe, promenady miejskie, handlowe lub turystyczne (np. nadmorskie) oraz tereny wielkich centrów handlowych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jednocześnie może ono być niekonwencjonalną formą promocji i reklamy. Aktorzy wtedy np. rozdają ulotki, foldery bądź inne gadżety zwiastujące odbywające się później festiwale, festyny lub inne imprezy.

Czas trwania parady około 40 min.

KABARET – Scenki obyczajowe w wykonaniu pary aktorów na szczudłach. Postaci w kostiumach: pani w długiej różowej sukni, z wielkim wachlarzem z obszernym kapeluszem, pan w czarnym garniturze, w meloniku i nieodłącznym parasolem, przeżywają całkiem prozaiczne perypetie codzienności, ale także wielkie namiętności, takie jak miłość, zazdrość. Wszystko ma zabarwienie humorystyczne, więc aktorzy, choć wyrażają cechy dobre i złe ludzkiej natury, budzą sympatię widzów, z których niektórzy niespodziewanie stają się bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń.

Czas trwania około 30 min.

Chcesz zorganizować Kostiumowe widowisko szczudlarskie ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com