Konop/Szymanowski/Afanasjew

Trio Konop/Szymanowski/Afanasjew jest wynikiem poszukiwań niestandardowego brzmienia, jakie daje połączenie głosu, skrzypiec oraz wibrafonu. Ten niecodzienny skład pozwala na poszerzenie wachlarza brzmień i niestandardowe podejście do dobrze znanych standardów muzyki jazzowej. Zespół specjalizuje się w przedstawianiu polskich przebojów lat 80. w nowej, świeżej odsłonie.

Trio tworzą:
Adela Konop – śpiew
Maciej Afanasjew – skrzypce
Karol Szymanowski – bass vibe

Karol Szymanowski– czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce i Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, głównie na polu jazzowym, współpracuje także z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Dzięki stworzonej przez siebie sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne.

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu oraz New York Jazz Academy. Współpracował z czołowymi polskimi, a także zagranicznymi muzykami. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach.

Adela Konop – wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską oraz Grażynę Łobaszewską. Doświadczenie sceniczne zdobywała również w telewizyjnych programach muzycznych – „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music”), a także „Mam Talent!” (ostatnie dwa z zespołem Adelibanda).

Chcesz zorganizować koncert trio Konop/Szymanowski/Afanasjew ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE