Komety

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to po polski zespół rockowy, zainspirowany głównie punk rockiem oraz rockabilly. Ta warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej „Partii”. Początkowo istniała jako drugi projekt muzyków – Lesława i Arkusa. Jako „Komety” wystąpili oni po raz pierwszy w 2002 roku, w filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”. Jako datę powstania formacji częściej podaje się jednak rok 2003, kiedy „Partia” została rozwiązana, a „Komety” nagrały pierwszą płytę. Od początku istnienia zespołu jej liderem jest Lesław, spełniający się także jako autor tekstów czy muzyki.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość zespołu zjednała mu fanów nie tylko w kraju, ale też za granicą. Artyści koncertowali m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja ich albumu „The Story of Komety”, zawierającego największe przeboje kapeli. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostaje głos Lesława, a także jego teksty, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Komety ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE