Komety

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to po polski zespół rockowy, zainspirowany głównie punk rockiem i rockabilly. Ta warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej „Partii”. Początkowo grupa istniała jako drugi projekt muzyków – Lesława i Arkusa. Jako „Komety” wystąpili oni po raz pierwszy w 2002 roku, w filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”. Jako datę powstania zespołu częściej podaje się jednak rok 2003, kiedy „Partia” została rozwiązana, a „Komety” nagrały pierwszą płytę. Od początku istnienia formacji jej liderem jest Lesław, spełniający się także jako autor tekstów i muzyki.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość zespołu zjednała mu fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Artyści koncertowali m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja ich albumu „The Story of Komety”, zawierającego największe przeboje kapeli. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostaje głos Lesława i jego teksty, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Komety ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE