Kocin Kociński Trio

Kocin Kociński Trio to projekt będący wynikiem długoletniej i bardzo owocnej współpracy znakomitych muzyków cenionych i rozpoznawalnych w Polsce i za granicą – Macieja „Kocina” Kocińskiego (saksofon, elektronika), Andrzeja Święsa (kontrabas, gitara basowa) oraz Krzysztofa Szmańdy (perkusja i instrumenty perkusyjne).

Koncept Tria znacznie przekracza ramy muzyki jazzowej – ogromnym atutem projektu jest uwydatnianie jazzowego brzmienia, elementami elektroniki. Takie zabiegi w połączeniu z użyciem multimediów pozwalają stworzyć podczas koncertów prawdziwy spektakl. Otwartość kompozycji, wszechstronne wykształcenie muzyków i ich wspólna pasja sprawiają, że Trio jest projektem naprawdę wyjątkowym. Atmosfera każdego koncertu jest nieco inna – dzięki pragnieniom nieustannych poszukiwań muzycznych, każdy występ zabiera zarówno słuchaczy, jak i samych artystów w najróżniejsze dźwiękowe zakamarki.

W styczniu 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany Proverbs 3:5, na którym gościnnie wystąpili Kuba Badach i Patrick Jiya. Krążek otrzymał mnóstwo świetnych recenzji i jest bardzo wysoko cenionym materiałem. Wszystkie wykonywane kompozycje są autorstwa „Kocina” Kocińskiego, który już dwukrotnie został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii jazzowy kompozytor roku (2011 i 2012).

Muzycy Kocin Kociński Trio wraz z pianistą Krzysztofem Dysem współtworzą także kwartet SOUNDCHECK, z którym stale koncertują. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. W tym składzie nagrali kilka bardzo dobrze przyjętych albumów w Polsce i za granicą.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kocin Kociński Trio ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com