Kocin Kociński Trio

Kocin Kociński Trio to projekt będący wynikiem długoletniej i bardzo owocnej współpracy znakomitych muzyków cenionych i rozpoznawalnych w Polsce oraz za granicą – Macieja „Kocina” Kocińskiego (saksofon, elektronika), Andrzeja Święsa (kontrabas, gitara basowa) oraz Krzysztofa Szmańdy (perkusja, instrumenty perkusyjne). Koncept artystyczny znacznie przekracza ramy muzyki jazzowej – ogromnym atutem formacji jest uwydatnianie brzmienia elementami elektroniki. Takie zabiegi, w połączeniu z użyciem multimediów, pozwalają stworzyć prawdziwy spektakl. Otwartość kompozycji, wszechstronne wykształcenie muzyków, a także ich wspólna pasja – to wszystko sprawia, że Trio jest projektem naprawdę wyjątkowym. Atmosfera każdego występu jest nieco inna – dzięki pragnieniom nieustannych poszukiwań muzycznych, każdy koncert zabiera zarówno słuchaczy, jak i samych artystów, w najróżniejsze dźwiękowe zakamarki.

W styczniu 2013 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Proverbs 3:5”, na którym gościnnie pojawili się: Kuba Badach oraz Patrick Jiya. Krążek otrzymał mnóstwo świetnych recenzji, jest bardzo wysoko cenionym materiałem. Wszystkie kompozycje są autorstwa Kocina (dwukrotnie nominowanego do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii „Jazzowy Kompozytor Roku”).

Muzycy wraz z pianistą Krzysztofem Dysem współtworzą także kwartet Soundcheck. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. Nagrali kilka bardzo dobrze przyjętych w Polsce, jak również za granicą, albumów.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kocin Kociński Trio ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE