Kochankowie Sally Brown

Wszystko zaczęło się w roku 1993 w Bartoszycach, gdy grupa przyjaciół – uczniów tej samej szkoły – stworzyła ośmioosobowy zespół śpiewający a capella szanty i pieśni żeglarskie. W ciągu dwóch lat „Kochankowie” koncertowali w okolicznych miejscowościach, aż wreszcie pojawili się na dużym białostockim festiwalu „Kopyść”.

Druga odsłona grupy miała charakter zdecydowanie „militarny” – jej członkami byli czynni żołnierze. Oczywiście repertuar pozostawał niezmiennie marynarski. W trzyosobowym składzie artyści „wywalczyli” drugie miejsce Festiwalu Szantowego w Mikołajkach.

Kolejna, trzecia już mutacja zespołu, narodziła się w Suwałkach. Owocem ożywionej działalności było nie tylko zwycięstwo w lokalnym przeglądzie „Szanty-Party”, połączone z nominacją do krakowskiego festiwalu „Shanties”, ale też szczęśliwe małżeństwo Marty i Jacka – członków składu.

I wreszcie czwarta, najnowsza odsłona „Kochanków”, rozpoczęła się od ogłoszenia w prasie. W taki właśnie sposób Jacek, Marta oraz Piotr poszukiwali chętnych do wspólnego muzykowania. W Giżyckim Centrum Kultury jesienią 1998 r. rozpoczęły się próby, które wkrótce zaowocowały przebojowym wejściem grupy na polskie sceny szantowe. Formację tworzyli wówczas: Piotr Mackun, Sylwester Karnafel, Seweryn Karnafel, Jacek Apanasewicz, Tomasz Żukowski. Począwszy od wiosennego festiwalu „Kopyść ’99” mężczyźni rozpoczęli istny marsz po złoto, zdobywając przeważnie najwyższe miejsca i nagrody podczas różnych imprez. Artyści rozpoczęli profesjonalną sesję nagraniową, zostali zaproszeni na festiwal do Francji, w ich głowach kiełkowały coraz to nowsze pomysły… Tak zostało aż do dziś. Przez zespół od początku jego istnienia przewinęło się mnóstwo osób – wszystkim należą się podziękowania za pozostawioną cząstkę siebie w twórczości.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Kochankowie Sally Brown ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE