Kinga Rataj

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Krakowianka wielokrotnie brała udział w ważnych przedsięwzięciach muzycznych. To wokalistka wykonująca fado – nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i portugalsku, opowiada o saudade – utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia i portugalskiej wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak i oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców fado – m.in. królowej fado Amálii Rodrigues, czy Dulce Pontes. Dzięki jej koncertom można przeżyć niezapomniane emocje oraz przenieść się na moment do innego świata.

Artystka zadebiutowała w 2005 roku, by już rok później zdobyć Grand Prix 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, otrzymując równocześnie Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut. Wokalistka może poszczycić się także m.in. laurem 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku OFPA, a także 2. Festiwalu Twórczości Marka Grechuty – Korowód. Ma na koncie również dwukrotny występ na Międzynarodowym Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach, pojawiła się podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie oraz brała udział w II Międzynarodowym Festiwalu Fado de Catalunya 2013 w Hiszpanii. Miała okazję współdzielić scenę z takimi gwiazdami, jak: João de Sous, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau. Ze swoim recitalem „Tudo isto é fado” aktywnie promuje muzykę fado w Polsce.

Artystka brała udział w 8. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Została również zaproszona na międzynarodowy festiwal Inter Fado w Katalonii.

Chcesz zorganizować koncert Kingi Rataj ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE