Katerine

Katerine – belgijska piosenkarka, posiadająca również greckie korzenie ze strony ojca. Zadebiutowała w 2002 roku jako członkini zespołu Indiana, z którym doszła do półfinału w narodowym etapie eliminacji do Konkursu Eurowizji, zaprezentowała wtedy utwór „Imitation Love”. Po rozstaniu z zespołem – trzy lata później wystąpiła w programie „Star Academy”, w Polsce znanego pod nazwą „Fabryka Gwiazd”, gdzie udało jej się zwyciężyć, a następnie podpisać kontrakt płytowy.

Brała udział w sesjach zdjęciowych do belgijskich magazynów. Występowała również w belgijskiej edycji „Gwiazdy tańczą na lodzie”, jej partnerem był Sacha Blanchet, zajęli 2 miejsce.

Katerine to także prowadząca programu w telewizji JIMTv, poświęconego flamandzkiej muzyce.

8 sierpnia 2009 r. w Sopocie, wykonując utwór pt. „Ayo Technology”, wygrała konkurs na Zagraniczny Hit Lata Sopot Hit Festiwalu.

W 2010 r. razem z Kasią Wilk zaśpiewały na gali Eska Music Awards 2010. Katerine zaśpiewała piosenkę Kasi Wilk, a Kasia Kateriny.

Jej pierwszy album „Katerine” ukazał się w listopadzie 2005 r. Znajduje się na nim hit „Here Come All The Boys”. W roku 2006 otrzymała 2 duńskie nagrody Best Female Artist oraz Best Music Video National. Rok później ukazały się jej kolejne utwory: „Take Me Home” oraz „Catfight”. W 2008 r. Katerine wydała następny album – „Overdrive”.

Chcesz zorganizować koncert Kateriny ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE