Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska to polska aktorka i wokalistka. Podczas studiów występowała na deskach krakowskiego Teatru Ludowego, a następnie w warszawskich teatrach Syrena oraz Rampa. Zagrała w dwóch spektaklach Teatru Polskiego Radia. Można ją zobaczyć w Teatrze Komedia i Teatrze Muzycznym „Roma”. Artystka zwyciężyła IV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej w Warszawie. W 2004 r. zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki XXV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła Nagrodę Publiczności.

Wzięła udział w „Szansie na sukces”. Uczyła się śpiewu pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Wystąpiła w „Urodzinowym strzale w dychę” kabaretu Ani Mru Mru z okazji 10-lecia jego istnienia, śpiewając piosenki z Katarzyną Jamróz. W konkursie na Serialowy Hit Lata podczas 47. KFPP w Opolu wspólnie z aktorami serialu „Dom nad rozlewiskiem” wykonała utwór Wilków „Nie stało się nic”.

Jej kariera aktorska nabrała tempa dzięki roli w serialu „Barwy szczęścia”, za którą dwukrotnie otrzymała „Telekamerę” w kategorii „Aktorka”. Katarzyna uzyskała także nominację do „Wiktora” w kategorii „Odkrycie roku”. Artystka grała w serialach telewizyjnych („O mnie się nie martw”, „Zawsze warto”, „Dom nad rozlewiskiem”, „To nie koniec świata”, „Przyjaciółki”) oraz komediach romantycznych („Och, Karol 2”, „Listy do M.”, „Listy do M. 2”). Była uczestniczką programów rozrywkowych: „Jak oni śpiewają”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Oprócz tego została kapitanem drużyn w teleturniejach „Kocham cię, Polsko!”, „To był rok!”. Katarzyna Zielińska jest również jurorką „Bitwy na głosy”.

Chcesz zaangażować Katarzynę Zielińską ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE