Katarzyna Musiał

Polska pianistka Katarzyna Musiał to – zdaniem Chicago Classica Review – „wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością”. Koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji. New York Concert Review określił jej grę jako „czystą rozkosz… cudownie przedstawioną… przejrzyście precyzyjną… interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce”. Według Beijing Press Katarzyna to „pianistka, która oczarowuje swoich słuchaczy olśniewającą grą”. Dyrygent orkiestry New York Camerata Richard Owen uważa ją za jedną z najznakomitszych pianistów, jakich kiedykolwiek miał zaszczyt usłyszeć.

Katarzyna Musiał, należąca do elitarnego grona artystów Steinway, zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition, ponadto jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych. Pianistkę można było usłyszeć w wielu audycjach radiowych w Polsce, Kanadzie i USA, między innymi podczas transmitowanych na żywo recitali.

Jej ostatni album „My Spanish Heart” otrzymuje entuzjastyczne recenzje. Krążek został wybrany jako „CD of the Week” przez KDFC w San Francisco i KUSC w Los Angeles, a także znalazł się na liście top 10 i top 5 najlepszych albumów muzyki klasycznej w Ameryce Północnej. „My Spanish Heart” jest kontynuacją poprzedniej płyty inspirowanej tańcem – „Come Dance with Me”, która była grana w ponad 100 stacjach radiowych.

Chcesz zorganizować koncert Katarzyny Musiał ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE