Katarzyna Groniec

Katarzyna Groniec od dzieciństwa zajmowała się śpiewaniem. Jako nastolatka jeździła na warsztaty dla wokalistów jazzowych, gdzie była postrachem kadry wybitnych instrumentalistów. Jazz kojarzył jej się wyłącznie z przyciskiem w czarno-białym telewizorze, na którym było napisane – jazz. Na wszelki wypadek tata nie pozwalał mi go dotykać. W 1988 roku wraz z Piotrem Hajdukiem wykonali w duecie standard jazzowy „My Funny Valentine” na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, który wygrali.

W 1991 roku zaśpiewała główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem przez kolejnych 9 lat była związana z tandemem Józefowicz-Stokłos,a biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo. Szczególnym sentymentem darzy „Nie opuszczaj mnie…” , „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”.

Piosenkami pochodzącymi z tych spektakli wygrała 18. PPA w 1997 roku, śpiewając „Amsterdam” Jacquesa Brela i „Zdemaskowanie piosenki” Mariana Hemara, lepiej znaną pod tytułem „Taka mała”. Zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia. W tym samym roku dostała nagrodę jako Indywidualność Roku od TVP 1. W 2007 roku dostała nagrodę „Prometeusz”, a rok później wyśpiewała Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego. To jej największa nagroda.

Po odejściu z Buffo zagrała w Ateneum („Trzy razy Piaf”), w Romie („Piotruś Pan”, „Cohen”), we wrocławskim Capitolu („Opera za trzy grosze”), w Polonii („Bagdad Cafe”) i wielu, wielu innych. Zdarzyły jej się również teatry telewizji: „Przybysz z Narbony” , „Kram z piosenkami”, „Wieczory i poranki”, a nawet jeden film: „Wrota Europy”.

Chcesz zorganizować koncert Katarzyny Groniec ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com