Katarzyna Groniec

Urodziła się 22.02.1972 w Zabrzu. Zadebiutowałam na komunii siostry mając 1,5 roku. Ku ogólnej konsternacji Mazurkiem Dąbrowskiego. Potem zajmowała się śpiewaniem piosenek nawet kiedy błagano jążebym przestała. Jako nastolatka jeździła na warsztaty dla wokalistów jazzowych, gdzie była postrachem kadry wybitnych instrumentalistów. Jazz kojarzył jej się wyłącznie z przyciskiem w czarno-białym telewizorze, na którym było napisane – jazz. Na wszelki wypadek tata nie pozwalał mi go dotykać.

W 1988 roku wraz z Piotrem Hajdukiem wykonali w duecie standard jazzowy „My Funny Valentine” na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu i wygrali.

W 1991 roku zaśpiewała główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem przez kolejnych 9 lat była związana z tandemem Józefowicz – Stokłosa biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo. Szczególnym sentymentem darzy „Nie opuszczaj mnie…” , „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”.

Piosenkami pochodzącymi z tych spektakli wygrała 18. PPA w 1997 roku śpiewając „Amsterdam” Jacquesa Brela i „Zdemaskowanie piosenki” Mariana Hemara lepiej znaną pod tytułem „Taka mala”. Zdobyła Grand Prix, czyli samochód cinquecento, Pierwszą Nagrodę, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia. We Wrocławiu. Trochę dziwne. To był mosiężny dzwonek, jaki jeszcze czasem można spotkać w niektórych sklepach, wieszczący – uwaga klient wchodzi. Samochód sprzedała. Dzwonek zaginął podczas przeprowadzki. W tym samym roku dostała nagrodę Indywidualność Roku od pierwszego programu TVP.

Potem śpiewała, śpiewała, śpiewała i nic nie dostawała, aż tu nagle w 2007 roku dostała nagrodę, która się nazywa „Prometeusz”. A w 2008 Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego. To jej największa nagroda.

Po odejściu z Buffo zagrała w Ateneum w „Trzy razy Piaf”, w Romie w „Piotrusiu Panie” i „Cohenie”, we wrocławskim Capitolu w „Operze za trzy grosze”, w Polonii w „Bagdad Cafe”. W niezliczonej ilości koncertów i gal jako jeden z Podmiotów Wykonawczych. Zdarzyły jej się również teatry telewizji: „Przybysz z Narbony” , „Kram z piosenkami”, „Wieczory i poranki”, a nawet jeden film: „Wrota Europy”.

Nagrała płyty:

W 2000 roku „Mężczyźni”
W 2002 roku „Poste restante”
W 2004 roku „Emigrantka”
W 2007 roku „Przypadki”
W 2008 roku „Na żywo”
W 2009 roku „Listy Julii”
w 2011 roku „Pin-Up Princess”
w 2014 roku „Wiszące Ogrody”

Chcesz zorganizować koncert Katarzyny Groniec ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com