Karolina Kozak

Karolina Maria Kozak – polska piosenkarka, autorka tekstów, prezenterka telewizyjna i radiowa. W latach 2001-2005 pracowała w stacji MTV Polska jako prezenterka programów, m.in. „MTV Select”. Po czterech latach współpracy objęła stanowisko Brand New Managera w firmie produkcyjnej Real World – obecnie Papaya Films, z którego zrezygnowała przed wydaniem płyty. Początkowo znana pod pseudonimem „Karola”. Współpracowała także z Sisi Project czy Project Si 031.

W 2004 roku razem z zespołem dr.no wydała płytę „Almost done”. Piosenkarka śpiewała również w zespołach, m.in. Auto da fe, Halucyna, Silver Rocket. Wystąpiła też na płycie Smolika i formacji oxy.gen.

29 czerwca 2007 r. na antenie Radia ESKA wyemitowano pierwszy singel „Razem zestarzejmy się” z płyty „Tak zwyczajny dzień”. W 2008 dostała nominację przez to radio do nagrody Eska Music Awards w kategorii „Artystka roku – Polska”.

Jest współautorką tekstu i muzyki do zaśpiewanej przez nią samą tytułowej piosenki filmu „Miłość na wybiegu”, który miał swą premierę w 2009 r.

Napisała słowa do utworów Edyty Górniak „Teraz – tu”, „On the Run”, a także większości piosenek na jej szósty studyjny album „My”. Tworzyła też teksty na płyty Dawida Podsiadło, Ani Wyszkoni, Łukasza Zagrobelnego oraz Braci.

Do grudnia 2011 prowadziła na antenie Programu III Polskiego Radia autorską audycję muzyczną „Bez etykiety”.

Od września 2012 r. do jesieni 2014 r. była gospodynią audycji muzycznej „Fonobłyski” w Radiu PiN.

Bywa kojarzona z występującą anonimowo grupą Bokka.

Chcesz zorganizować koncert Karoliny Kozak ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE