Kari

Kari Amirian – polska wokalistka wykonująca muzykę alternatywną i pop. W 2013 roku została nominowana do „Fryderyka” w kategorii „Debiut Roku”. Otrzymała także nagrody: TransVocale 2013, HIRO Magazine w kategorii „Artysta Roku” oraz dwie przyznane przez serwis muzyczny Music Is w kategoriach „Album Roku” i „Singiel Roku”. Kari ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Podyplomowe Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na Wydziale Wokalistyki Jazzowej.

Jej debiutancka płyta „Daddy Says I’m Special” ukazała się w grudniu 2011 roku i została określona przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat, natomiast sama artystka została okrzyknięta „objawieniem polskiej sceny muzycznej”. Rok później została zaproszona przez Kasię Nosowską do udziału w trasie koncertowej Męskie Granie, występowała również na wielu festiwalach i scenach polskich, a także zagranicznych.

W grudniu 2012 roku wokalistka wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie nawiązała współpracę z angielskimi muzykami, których zaprosiła do współpracy przy jej nowym projekcie „KARI”. Współproducentem albumu jest Jon Headley (lider zespołu Modo Stare), a w składzie koncertowym znaleźli się: John Pullan – bębny, Callum Harvie – bas, Chris Headley – gitara, oraz wspomniany wcześniej Jon Headley – syntezatory. Owocem tej współpracy jest krążek „Wounds And Bruises”.

Chcesz zorganizować koncert Kari ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE