Kapela Karpati

Kwartet, który swoją grą porusza serca. W obecnym składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów. Koncerty Kapeli Karpati to muzyczne uczty dla miłośników muzyki folkowej. Ogromne doświadczenie sceniczne każdego członka zespołu przekłada się na najwyższy poziom wykonawczy. Zespół brał udział w programie „Mam Talent!”.

W mroźne, grudniowe dni przeniosą Państwa do góralskiej chaty, gdzie wesoło trzaska kominek. Będą śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, a Państwo razem z nimi! Będziecie mogli też posłuchać góralskich pastorałek i gwary. Zobaczycie, jak wyglądają stroje góralskie. Kapela zagra tylko na żywo, będzie dudnić ogromny kontrabas przy akompaniamencie 100-letnich skrzypiec i akordeonu.
Łańcuch górski, który ciągnie się przez m.in. Polskę, Słowację, Czechy, Rumunię, Ukrainę, Węgry i Serbię, kryje w sobie ogromne kulturowe bogactwo. Artyści pozwalają słuchaczom na chwilę przenieść się kilkaset kilometrów na południe, by odkrywać bałkańskie rytmy i zakochiwać się w pięknych cygańskich melodiach. Repertuar koncertu częściowo stanowią znane kompozycje, np. Czardasz, utwór „Dumbala” prezentowany w „Mam Talent!” oraz melodie odkryte i grane wyłącznie przez Kapelę Karpati.

Chcesz zorganizować koncert Kapeli Karpati ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE