Kapela Ciupaga

Powstała w 2005 roku Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół połączonych miłością do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, ale stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków Kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, udzielające się słuchaczom.

Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu, pojawiają się cymbały, altówka, cajon oraz tzw. przeszkadzajki. Grupa wielokrotnie występowała na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Grała na estradach słowackich, czeskich, holenderskich, angielskich, austriackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada trzy płyty. Łącznie zagrała około 300 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu – stolicy Armenii.

Liczba członków formacji wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. W czerwcu 2016 roku Kapela wzięła udział w castingu do programu „Mam Talent!”, który okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Grupa przeszła przez pierwszy etap, w półfinale (na żywo) okazała się być bezkonkurencyjna, wygrywając z olbrzymią przewagą. W wielkim finale również osiągnęła ogromny sukces, zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatię całej Polski.
Zespół przygotowuje nową i długo oczekiwaną płytę. Autorska piosenka o tytule „Dziewczyna”, w której pojawiają się nowe brzmienia i zaskakujące aranżacje, łączy ze sobą elementy muzyki góralskiej z rozrywkową. W teledysku występuje Agnieszka Kaczorowska. Utwór w zaskakująco szybkim czasie osiągnął ponad milion wyświetleń na portalu YouTube.

 Nowoczesne brzmienie połączone z tradycyjnym folkiem oraz cały czas taka sama energia górali z Łącka to przepis na zdobycie serc słuchaczy rozgłośni radiowych. Wielkim przyjacielem Kapeli Ciupaga jest Andrzej Grabowski
, który pojawił się w teledysku do piosenki „Zguby”.

Chcesz zorganizować koncert Kapeli Ciupaga ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE