Kamaliya

Piosenkarka, aktorka, modelka oraz Mrs. World 2008. Uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie skrzypiec oraz śpiewu operowego. Jako dziecko większość czasu poświęcała muzyce – występowała w zespole folkowym, zdobywała pierwsze miejsca w konkursach piosenki dziecięcej i młodzieżowej na Ukrainie. Podczas studiów na Uniwersytecie we Lwowie zajęła się również aktorstwem. Swój pierwszy album „Techno Style” wydała w 1997 r., drugi – „Is it Love” w 1999 r. Singiel „Love You” pochodzący z drugiego krążka, na Ukrainie zdobył miano piosenki roku. Wysoką pozycję na rynku muzycznym udowodniło uhonorowanie jej tytułem „Honorowej Artystki Ukrainy” (Honoured Artist of Ukraine) – za wybitne osiągnięcia w propagowaniu kultury narodowej.

W 2008 r. Kamaliya zdobyła tytuł Mrs World (Zamężnej Miss Świata), zaczęła również aktywnie wspierać instytucje charytatywne działające na rzecz ochrony zwierząt. Została m.in. zaproszona do udziału w wydarzeniu „High Society WSPA Event“ (WSPA – World Society For The Protection Of Animal – międzynarodowej organizacji na rzecz ochrony zwierząt). W 2012 r. artystka została zaproszona do Hollywood i wystąpiła w filmie „What About Love” u boku Sharon Stone i Andy Garcia. W kolejnych latach zagrała jeszcze kilka ról filmowych w amerykańskich i rosyjskich produkcjach.

Artystka rozwija swą karierę głównie na Wyspach Brytyjskich i Europie. Jej muzyczny styl, który miał swe korzenie w połączeniu klasyki i folku, ewoluuje w kierunku muzyki dance. Kamaliya jest również znawczynią mody oraz choreografem i tancerką (sama opracowuje układy choreograficzne do swoich scenicznych show).

24 sierpnia 2013 r. wystąpiła w Polsce podczas koncertu „Koncert 5 lat z Muzodajnią. Największe Przeboje Lata” w Operze Leśnej na festiwalu Sopot Festival Top of The Top 2013.

6 września 2013 r. na kanale TTV w Polsce odbyła się premiera reality-show „Bogaci też płaczą” z uczestnictwem artystki. Program opowiada o życiu czterech zamożnych kobiet i ich rodzin w tym Kamaliyi i jej męża. Program był kręcony w 2012 r. w posiadłości artystki. 19 czerwca 2014 roku piosenkarka ponownie odwiedziła Polskę, tym razem Warszawę, gdzie zagrała w klubie „Explosion” na koncercie z okazji 11. urodzin muzycznej stacji ITV.

Chcesz zorganizować koncert Kamaliyi ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE