Kabaret Świerszczychrząszcz

Kabaret działa prężnie od 2007 roku. W swoim dorobku ma kilka premier, z czego jedna z nich odbiła się szerszym echem w Polsce i na świecie, zdobywając ogólną sympatię widowni i szereg nagród, w tym pierwszą nagrodę na festiwalu PaKA’08. Grupa prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze staranniej przygotowanym dźwiękiem. Uniwersalność przekazu sprawia, że zespół świetnie się sprawdza, występując dla zagranicznej publiczności.
Świerszczychrząszcz jako The Worms (oryginalna nazwa nie do wymówienia poza granicami naszego kraju) reprezentował z powodzeniem Polskę podczas Festiwalu Komedii w Grecji (Saloniki), na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie i Festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu.

Projekt „3/4 Improv” – 1,5h dobrej, wspólnej zabawy. Dlaczego 3/4? Bo to nie „standardowy pokaz/spektakl improwizacji”, ale występ mający na celu zaangażowanie jak największej ilości widzów. Wszyscy widzowie krok po kroku poznają, na czym polega improwizacja – wykonują razem z aktorami różne ćwiczenia (mające charakter zabawy, dające dużo uśmiechu), na scenę zapraszanych jest wiele osób, aby każdy miał poczucie pełnego udziału, współtworzenia widowiska. Ta propozycja to połączenie warsztatów z występem – nienachalna metoda integracji.
Projekt „3 godziny na godzinę”, czyli:

Warsztaty – zajmą pół dnia. 3h spotkania w podgrupach (najlepiej na jednego trenera 15 osób, maksymalnie do 20). Ćwiczenia – głównie w formie zabawy i rozgrywki mającej na celu zwiększyć koordynację między głową a ciałem, pobudzić kreatywność, skierować ludzi na działanie zespołowe, na słuchanie się w grupie, a także rozwijanie indywidualnych zdolności wypowiadania się, opowiadania, występowania przed ludźmi. Wszystko w formie zabawy, uśmiechu, radości.

Po pracy w podgrupach i krótkiej przerwie nastaje 1-1,5h pokaz improwizacji. Nie ma nic wcześniej przygotowanego, ludzie jedynie poznają kilka zasad, którymi muszą się kierować. Czerpiąc sugestie od publiczności, jedni grają przed drugimi. Dużo dobrej energii, śmiechu, ale nie z siebie nawzajem, tylko z tego, co powstaje na scenie.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Świerszczychrząszcz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE