Kabaret pod Wyrwigroszem

Jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje w czwórkę, skład tworzą: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski. W procesie twórczym uczestniczy także Tomasz Olbratowski – dziennikarz-satyryk z radia RMF FM. W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, „Teleexpressie”, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich. Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.

W lutym 2008 r. kabaret nagrał własną wersję przeboju „Jožin z bažin” zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną „Donald marzy”. Utwór wykonany został w programie „Pojedynek nie na żarty” TVP 2 i zyskał rozgłos, dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster.

W marcu 2013 r. członkowie zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki „Ona nie tańczy dla mnie”, będącej parodią przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Ekipa kabaretu to producenci serialu kabaretowego pt. „Kresowiacy”.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu pod Wyrwigroszem ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE