Kabaret OT.TO

Kabaret OT.TO – polski kabaret założony w 1987 roku z inicjatywy Wiesława Tupaczewskiego. Swoją oficjalną działalność rozpoczął 1 stycznia 1990 roku, od kiedy to występował w składzie: Ryszard Makowski, Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski. W styczniu 2001 r. Ryszard Makowski opuścił OT.TO. Od tego czasu formacja prezentuje się jako trio.

Kabaret OT.TO jest jednym z polskich kabaretów eksploatujących inne, niż polityka, rejony absurdu. Ceniony jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami. Najbardziej znane piosenki Kabaretu to: „Zasmażka”, „Wakacje”, „To już lato”, „Stirlitz i Kloss”. Największą popularnością formacja cieszyła się w pierwszej połowie lat 90. XX w. Pomysłodawcą nazwy i stroju scenicznego jest Wiesław Tupaczewski. Logo – żyletkę – zaprojektował przyjaciel kabaretu – Jacek Sasin.

Twórca grupy twierdzi, że oni właściwie nie są kabaretem, a „przedsięwzięciem estradowym mającym na celu bawienie publiczności”.

W roku 1997 członkowie Kabaretu OT.TO założyli zespół „7777”, wydając płytę pod tą samą nazwą. Album promował utwór „Jak ja kocham Cię”. Formacja wystąpiła na Koncercie „Przeboje List Przebojów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1997 roku. Prezentowała muzykę, którą sami członkowie nazywali humo-rock, humo-reagge, humo-bossa nova, humo-ballada (w zależności od gatunku muzyki), a nawet humo-humo. Grupa, już pod nazwą „777” (po odejściu Ryszarda Makowskiego), grała następnie popową melodyjną odmianę rocka – happy rock. W roku 2002 wydała płytę „Czego”.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu OT.TO ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE