Kabaret Klika

Kabaret Klika – kabaret pochodzący z Bydgoszczy. Tworzą go Marek Sobczak i Antoni Szpak. Kabaret powstał w 1975 jako kabaret studencki, działający przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. W tym okresie zwyciężyli w kategorii kabaretów na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej „FAMA” w 1977. Trzy lata później kabaret rozpoczął współpracę z radiem i telewizją.

Klika współpracowała z III Programem Polskiego Radia (m.in. cykl słuchowisk o „Polskiej Partii Protestującej”), oraz TVP, gdzie kabaret realizował cykliczne programy, m.in. „Szok”, „Kontra”, „Dwóch takich z kabaretu Klika”. W telewizji Polsat kabaret Klika występuje w programie Tadeusza Drozdy „Dyżurny Satyryk Kraju”. Klika przez ponad 10 lat publikowała teksty satyryczne w tygodniku Szpilki, do upadku tego tytułu w 1994. Obecnie publikuje cotygodniowe felietony satyryczne w tygodniku Angora. W 2002 za działalność w kabarecie Klika panowie Sobczak i Szpak zostali uhonorowani medalem Zasłużony Działacz Kultury.
Kabaret Klika to typowy żart na tematy polityczne i społeczne. Nie boją się oni żartować na temat władz państwa, prezydentów czy też partii rządzących. Satyryczne spojrzenie na świat i cięty język, to oręże jakim władają Sobczak i Szpak. Bawią do łez i zadziwiają bystrością poglądów. Po prostu warto ich zobaczyć.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Klika ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE