Kabaret Frajda

Kabaret, a dokładniej rzecz ujmując duet kabaretowy Frajda powstał w 2016r. Grają klasycznie. Ich doświadczenia sceniczne sięgają dużo dalej (obaj już od dłuższego czasu występowali na deskach poznańskiego stand-upu, Paweł Leszek przez 3 lata pracował jako konferansjer/wodzirej). Pochodzą z Poznania. Kabaret Frajda ma profil czysto komediowy. Skeczami starają się wypełniać szeroko pojętą misję rozbawiania publiczności w tradycyjnej klasycznej formie.

Ich celem jest wskrzeszenie kabaretu klasycznego (Dudek, Tey, Loża 44, Kabaret Klika, Kabaret Pirania – są to na pewno Państwu znane i kultowe starsze kabarety, które przede wszystkim grały słowem). Zdają sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy mamy wiele kabaretów, natomiast to, co ich wyróżnia, to przede wszystkim wyszukany język, wysublimowane poczucie humoru, które trafia zarówno do starszych widzów (tych, którzy pamiętają wyżej wymienione kabarety), jak i młodszych osób. Poza tym w dialogach kabaretowych odnoszą się do dnia codziennego i prawdziwych sytuacji, dzięki czemu widz utożsamia się z przedstawianymi przez nich scenami.
Stronią od tematów newralgicznych. Nie używają wulgaryzmów i przekleństw. Grają tak słowem, jak i gestem.
Bronią się treścią i pomysłami. Unikają fajerwerków technicznych i łatwo osiąganej ekspresji, która jest w ostatnich latach w nadmiarze wykorzystywana przez wiele kabaretów.
Mają ciekawe dialogi, wielokrotnie publiczność i występujący gratulują im przemyślanych i dobrze napisanych tekstów.

Na scenie występują w eleganckim ubraniu galowym (garniturowym, pod krawatami) – mają skecze, podczas których również się przebierają.
Duet kabaretowy Frajda tworzą dwie osoby: Paweł Pawelski i Paweł Leszek. Z ich dialogami utożsamiają się zarówno młodzi, jak i starsi widzowie. Głównie trafiają do publiczności w wieku 30+. Do tej pory wystąpili kilkukrotnie na Poznańskim Spotkaniu Kabaretowym (z Kabaretem Czesuaf, K2, Trzecia Strona Medalu…). Ich żarty są o wydźwięku neutralnym, mają charakter biesiadny i obyczajowy. Humor jest stonowany i wyważony – występ to miła zabawa w kameralnej atmosferze, dająca relaks i odprężenie.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Frajda ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com