Kabaret Długi

Premiera pierwszego programu miała miejsce w klubie „Kropka” w Gliwicach, 8 marca 1979 roku. Od tamtej pory Kabaret Długi przygotował i wystawił kilkanaście programów, wziął udział w kilkudziesięciu kabaretonach (w tym kilka wyreżyserował), wyprodukował kilkanaście wydawnictw audiowizualnych , nagrał kilkadziesiąt programów telewizyjnych, kilkaset audycji radiowych i wystąpił kilka tysięcy razy dla ponad miliona widzów.

Zgarnął główne nagrody we wszystkich liczących się przeglądach, festiwalach, turniejach i konkursach (m.in. trzykrotnie wygrał Ogólnopolskie Spotkania Estradowe w Rzeszowie, zdobył Srebrną Szpilkę w Lidzbarku Warmińskim, Złote Rogi Kozicy w Zakopanem, dwukrotnie Grand Prix Przeglądu Klubowych Teatrów i Kabaretów w Katowicach oraz zwyciężył w Turnieju Młodych Talentów w Krakowie, gdzie w nagrodę otrzymał w radiowej Trójce czas antenowy na własną audycję). Artyści grupy współpracowali m.in. z formacją Trzeci Oddech Kaczuchy.
Gdy stuknęło mu 10 lat, przestał zgłaszać się do zawodów, by nie utrudniać startu młodszym. W 2009 roku Długi obchodził 30-lecie istnienia.

Chcesz zorganizować występ Kabaretu Długi ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE