Josh Harris

Josh Harris jest jednym z najbardziej znanych, cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów. Posiada gruntowne wykształcenie muzyczne. Naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku 7 lat, by ostatecznie ukończyć studia z zakresu teorii muzyki i kompozycji na Lawrence University. Po latach spędzonych w Nashville oraz Chicago, w 2001 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został przedstawiony DJ-owi Mike’owi Rizzo. Szybko stał się jego bliskim współpracownikiem. Pierwszym remixem, jaki stworzyli, był „Never Had a Dream Come True” zespołu SClub7. Był to jeden z największych hitów lata bardzo popularnej, nowojorskiej rozgłośni radiowej – WKTU. Przez następnych kilka lat wspólny dorobek artystyczny Harrisa i Rizzo osiągnął imponujące rozmiary, podobnie jak w przypadku następnego zespołu producenckiego Josha – The Passengerz.

W 2004 roku artysta rozpoczął karierę solową, remixując utwory zarówno ze sceny dance, jak również klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers). Trzy lata później ukazał się pierwszy długogrający album Harrisa pt. „Distortion on the Dance Floor” wydany przez Toucan Cove (Universal).

Na początku 2008 roku Josh pracował z Sealem jako dyrektor muzyczny, a także instrumentalista podczas wielu jego prywatnych koncertów, które miały miejsce w USA i poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie kontynuował swoją błyskotliwą karierę remixera, opracowując utwory m.in. dla Seala, Madonny czy Alanis Morrisette.

W 2009 roku artysta był w Polsce, występował jako DJ wraz z piosenkarką Iloną Europą. Duet stworzył show dla Laserium Cyber Theatre w Hollywood, noszący tytuł „Rocktronica”, który jest również nazwą ich CD. Promocja płyty wiązała się z licznymi występami w Europie (w tym ponownie w Polsce) oraz Stanach Zjednoczonych.

Harris odnowił także współpracę z Mikiem Rizzo, tworząc projekt „Grobe Police Moniker”. Do ich opracowań można zaliczyć: „Sweet Dreams” Beyoncé, „Would’ve Been the One” Solange, „Bad Habits”. Josh uczestniczył w przeszło 200 remixach jako producent, reżyser dźwięku lub programista. W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii „Najlepszy Remixer”. Niektóre z jego utworów/opracowań wykorzystano jako podkład muzyczny programów telewizyjnych, m.in. „America’s Next Top Model”, „Room Raiders” (MTV) czy „Damage Control”.

Chcesz zorganizować koncert Josha Harrisa ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE