John Porter

W 1977 r. John Porter był członkiem pierwszej mutacji Maanamu – „Maanam Elektryczny Prysznic”. Po dwóch latach założył Porter Band. Zespół zadebiutował podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979 r. Jeszcze w tym samym roku zarejestrował krążek „Helicopters”, który ukazał się w 1980 r. Cały album zaśpiewany został po angielsku. W 1982 r. światło dzienne ujrzała koncertowa płyta „Mobilization”, niestety zespół już wówczas nie istniał, gdyż rozpadł się wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. W kolejnych latach John Porter nagrywał solo – w ciągu 10 lat ukazało się 6 płyt artysty. W 1991 r., pod szyldem „Mirror” artysta nagrał album „Right Time”. W roku 2003 John Porter wraz z Anitą Lipnicką nagrał album „Nieprzyzwoite piosenki”, a dwa lata później kolejny – „Inside Story”. Ten drugi uzupełnił w tym samym roku albumem „Other stories”. W lutym 2008 r. ukazał się trzecia i jak dotąd ostatnia płyta duetu pt. „Goodbye”. W 2016 r. wspólnie z Nergalem stworzył duet z pogranicza rocka, folku i country – „Me and That Man”. W 2017 r. wspólnie nagrali album „Songs of Love and Death”.

Do dziś płyta autorstwa Johna pt. „Helicopters” uważana jest za podwaliny polskiego rocka lat 80. Po 40 latach od jej premiery Porter postanowił ją przypomnieć podczas koncertów na żywo. Skład zespołu na scenie zasilą znani i doceniani artyści.

Mazolewski / Porter

Duet Mazolewski / Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością – rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka Mazolewskiego zatytułowanego „Chaos Pełen Idei“. John i Wojtek zakończyli pracę nad wspólnym albumem, przygotowują się także do wspólnych koncertów.

Chcesz zorganizować koncert Johna Portera ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE