João de Sousa

João de Sousa – jedyny taki śpiewak fado z Portugalii mieszkający w Polsce. Dla tego mieszkającego we Wrocławiu artysty twórczość jest swoistym poszukiwaniem własnych korzeni. Od wielu lat przebywa on poza swoim ojczystym krajem, mieszkając m.in. w Barcelonie czy Londynie, by ostatecznie trafić do stolicy Dolnego Śląska. Zawsze jednak miał ze sobą jedno – pasję. Pasję do muzyki, którą pielęgnuje w sobie nieprzerwanie od 12. roku życia. Jest wokalistą, kompozytorem, tekściarzem i gitarzystą.

„Dziedzictwo muzyki fado, z ponad 200-letnią historią, nie może pozostawać wciąż takie samo. W tym czasie wpływały na nie różnorodne interpretacje i wpływy z innych państw, a nawet kontynentów. Duże znaczenie ma też to, w jaki sposób na przestrzeni tego okresu zmieniała się sama Portugalia. Otoczona cywilizacjami: europejską, arabską, afrykańską, jak również bezkresnym i nieznanym Oceanem Atlantyckim” – mówi João.

Dostosowując się do tych ciągłych zmian, artysta stworzył nową adaptację i sposób wyrazu tego gatunku muzycznego. „Fado Polaco” to forma łącząca w sobie tradycyjne portugalskie fado, współczesny folklor, z wpływem afrykańskich brzmień.

Chcesz zorganizować koncert João de Sousy ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE