Jerzy Mamcarz

Jerzy Mamcarz – przed laty członek kabaretu Piwnica pod Baranami, twórca Warszawskiej Sceny Bardów i Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Jego koncerty to poetycko-satyryczny program autorski, osadzony w poetyce Jonasza Kofty, oparty na grze nastrojów. Artysta jest laureatem konkursów i przeglądów. Wykonuje recitale w pełni autorskie, z dużą domieszką satyry, chętnie również sięga po twórczość współczesnych polskich poetów.

Za swoją działalność artystyczną zebrał wiele znakomitych recenzji w prasie krajowej, a znawcy tego typu twórczości podkreślają, że osiągnięciem jego warsztatu jest wyjątkowa umiejętność balansowania pomiędzy sprzecznymi nastrojami, łączenie nastrojowej poezji z ironią i pure-nonsensem, co tworzy znakomity kontakt z widzem.

„Jerzy Mamcarz swoją muzyką, śpiewem, w sposób przejrzysty, a szlachetny, niejako oprowadza po zakamarkach wiersza” Jan Kot, „Wprost”

„…prócz tekstów piosenek, uprawia także czystą lirykę, kalambury oraz aforystycznie zwięzłe refleksje. Tymi utworami składa ukłon w stronę twórczości Jonasza Kofty. W sposobie obrazowania metaforycznego i w czułej ironii dowcipu autor zda się być godny mistrza.”

Chcesz zorganizować koncert Jerzego Mamcarza ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE