Janusz Toczek

Janusz Toczek w 1985 r. ukończył PSM I i II st. w Nysie w klasie fletu, a następnie podjął studia wyższe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Teoretyczno-Pedagogicznym. Lata 90. spędził we Włoszech, współpracując z wieloma zespołami muzycznymi. Pobyt za granicą pozwolił mu się rozwinąć jako muzykowi, instrumentaliście, kompozytorowi. Czas ten obfitował w wiele koncertów, wyjazdów, prób i spotkań z artystami naprawdę światowej klasy. Janusz miał również okazję brać udział w wielu nagraniach jako muzyk sesyjny. Owocem pracy we Włoszech jest 9 płyt z muzyką różnego rodzaju: od klasycznej, jazzowej, reggae, aż po żydowską, jugosłowiańską, neapolitańską, etniczną itp., a także liczne koncerty na całym świecie.

Był to również czas szukania „muzycznego przeznaczenia”: nauka gry na różnych instrumentach (fortepian i inne instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara), pierwsze próby komponowania oraz aranżacji utworów, a także organizowania różnych imprez muzycznych, czasem naprawdę na bardzo dużą skalę. Ciekawe doświadczenia artysta zdobył także dzięki szefowaniu folklorystycznemu zespołowi „Jedliniok”, działającemu przy dawnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

Od 2001 roku Janusz Toczek cyklicznie współpracuje z siecią lokali włoskich w Japonii, gdzie śpiewa piosenki włoskie oraz największe hity muzyki operowej. Obecnie prowadzi szeroką działalność koncertową i muzyczną w kraju i za granicą. Jest także współtwórcą zespołu „Gałki w prawo”.

Chcesz zorganizować koncert Janusza Toczka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE