Janusz Radek

Charyzmatyczny wokalista oraz aktor, obdarzony głosem o oryginalnej, niepowtarzalnej barwie i ogromnej skali. Jego debiutancki album „Królowa Nocy” miesiąc po premierze pokrył się złotem, a następne wydawnictwo pt. „Serwus madonna” było nominowane do nagrody Fryderyk 2004. W roku 2005 we wrocławskim Teatrze Piosenki artysta zrealizował spektakl „Dom za miastem” w reż. Jacka Papisa, a rok później – „La Dolce NRD” według scenariusza i w reżyserii Łukasza Czuja.
Radek jest ceniony za odwagę mierzenia się z legendami piosenki: repertuarem Marleny Dietrich, Ute Lemper, Niny Hagen, Violetty Villas, Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk. Pierwszy raz pojawił się na scenie w roku 1990 podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych z Poezją, zdobywając od razu I nagrodę. U boku Grzegorza Halamy, a także Roberta Kasprzyckiego, Janusz współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem, Ryszardem Rynkowskim. Bywa artystą Piwnicy Pod Baranami. Z piosenką „Pocztówka z Avignon” zajął 5. miejsce w finale polskich eliminacji Eurowizji 2004.
Uczestniczył w Oratorium „Tu Es Petrus” oraz Oratorium „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Często jest zapraszany do udziału w koncertach okolicznościowych, gdzie wykonuje jednorazowo specjalnie przygotowane utwory lub covery znanych piosenek.

Chcesz zorganizować koncert Janusza Radka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE