Jan Zieliński

Wokalista, perkusista, kompozytor, autor, showman, producent, konferansjer… Związany ze sceną praktycznie od dziecka, aż do dziś. Jak sam wspomina – perkusja to jego wielka życiowa miłość oraz pasja! Dzięki niej Jan był często zapraszany do wielu zespołów, z którymi współtworzył ciekawe projekty muzyczno-twórcze. Była to np. Grupa Hazard Krzesimira Dębskiego, występująca w słynnej poznańskiej „Od Nowie”. Zieliński to naprawdę bardzo bogaty w doświadczenia muzyk.
Oczywiście najgłośniejszą „przygodą” w karierze showmana była współpraca ze Sławkiem Sokołowskim – założycielem i kompozytorem grupy Bolter. Hit „Daj mi tę noc” zna dziś większość Polaków, a kolejne pokolenia zdają się odkrywać go na nowo…
Jan Zieliński występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 90. dużo czasu spędzał w studio nagrań, nagrywając dziesiątki, a nawet setki utworów. Były to głównie covery Elvisa Presleya, Johna Lennona, Skaldów, a także hity światowe lat 60. czy 70., jak również autorskie piosenki. Artystę można było podziwiać w wielu regionach Polski i świata.

Chcesz zorganizować koncert Jana Zielińskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE