Jan Peszek

Autor sztuki, kompozytor i dramaturg Bogusław Schaeffer dopiero po jedenastu latach przyznał, że zaprojektowany przez niego aktor instrumentalny faktycznie istnieje. Jest nim nie kto inny, tylko Jan Peszek! Prezentujemy godzinny popis warsztatowego mistrzostwa, gdzie kreatywność, wyrazisty styl i temperament Jana Peszka przenika się z wyrafinowanym żartem i dość krytycznym spojrzeniem na sztukę współczesną i problem wyobcowania jej twórców.

Niby żart niegdysiejszej awangardy, niby wykład wypełniony akademickim tekstem – w wykonaniu aktora instrumentalnego to fenomen projektu Schaeffera, który raz ukazuje artystę jako kapłana sztuki, a raz jako błazna. Jan Peszek, przekraczając kolejne granice, z wirtuozerskim wyczuciem przechodzi od apoteozy sztuki do kpiny z jej wybujałej dumy.

Spektakl, będący jednocześnie utworem muzycznym i teatralnym, a wypełniony znakomitym głosem, perfekcyjnym ruchem scenicznym oraz zdolnościami parodystycznymi Jana Peszka to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

I przestrzegamy – rura, mokra szmata, jabłko i drabina nigdy już nie będą takie same!

Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria, wykonanie: Jan Peszek
Czas trwania: 60 min

Dośpiewanie. Autobiografia / Podwójne solo

W myśl zasady, że prawdziwej sztuki nigdy za wiele, oferujemy drugi spektakl Jana Peszka „Dośpiewanie. Autobiografia”, w którym aktor do Wariacji Goldbergowskich Johanna Sebastiana Bacha wyśpiewuje 30 urywków z własnej biografii. Przedstawienie wg pomysłu i w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego powstało jako odpowiedź 70-letniego aktora na kilka kluczowych dla niego pytań. Wybrane wątki z jego biografii stały się fundamentem widowiska pełnego wyśmienitej muzyki i porywającej akcji scenicznej.
Wraz ze „Scenariuszem dla nieistniejącego, lecz możliwego…” spektakl „Dośpiewanie. Autobiografia” składa się na projekt „Podwójne solo”, gdzie Jan Peszek podwójnie zachwyca swoją precyzją, energią, maestrią słowa i sprawnością.

Chcesz zorganizować występ Jana Peszka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy

  • UNIVERSE