Jakub „Zgas” Żmijowski

Pierwszy na świecie beatboxujący brzuchomówca. Dwukrotny Mistrz Polski w Beatboxie. Zgas, a właściwie Jakub Żmijowski, to były członek zespołu Kanał Audytywny. Poza solową działalnością artystyczną, współpracował z takimi wykonawcami, jak: Cezet, HiFi Banda, Jamal, L.U.C, Mesajah, Miuosh, SOFA, Me Myself And I, Natural Dread Killaz oraz Trzeci Wymiar. Od 1999 roku zajmuje się beatboxem. Po wyjeździe na studia do Zielonej Góry, współtworzył zespół Pokój 121. W 2003 roku rozpoczął współpracę z zespołem Kanał Audytywny, która trwała aż do wydania „Płyty Skirtotymicznej”. Po zakończeniu współpracy z Kanałem Audytywnym poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów.
W roku 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski. Sukces ten powtórzył w 2006, zostając dwukrotnym mistrzem kraju. Od listopada 2006 roku do sierpnia 2009 roku współpracował z zespołem Me Myself And I.
W latach późniejszych występował solowo, z formacją Fpat Wypat oraz L.U.C., promując płytę „Planet L.U.C.”. Współtworzy także projekt Kwartludium Beatbox, zainicjowany pierwotnie na potrzebę 51. Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z Chonabibe Soundsystem. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty – „Human Beatbox” oraz mixtape katalogujący większość gościnnych utworów – „Featurings Mixtape”. W 2012 roku światło dzienne ujrzał minialbum beatboxera pt. „Hybydysz”. Dwa lata później Zgas wydał EP-kę pt. „Hyndzyn”.
Artysta nie koncentruje się jedynie na koncertach. Organizuje również warsztaty beatboxu dla odbiorców w każdym wieku, także dla dzieci.
Stworzył projekt „Kabaret Muzyczny” oparty na brzuchomówstwie. Zgas wraz ze swoim młodszym bratem Zgasikiem rozśmieszają i zaskakują publikę zarówno tę starszą, jak i najmłodszą. Prezentowane są skecze oparte na własnych doświadczeniach. W 2014 roku duet dołączył do projektu „Stand-Up Power”, wziął udział w trasie koncertowej Bozon Records Tour oraz wystąpił gościnnie w programie „Dzięki Bogu Już Weekend”.

Chcesz zorganizować występ Jakuba Żmijowskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE