Jakub Rutka

Lektor, konferansjer, prezenter, dziennikarz oraz muzyk. Karierę zaczynał jako prezenter rozgłośni Radio Oko. Od 2008 roku mikrofon jest jego podstawowym narzędziem pracy, z którym spędza kilkanaście godzin dziennie. W 2010 roku otworzył własne studio nagraniowe, które zajmuje się nagraniami lektorskimi filmów, produkcją dźwiękową oraz tłumaczeniami audiowizualnymi. Ma na swoim koncie setki produkcji zrealizowanych dla stacji radiowych i telewizyjnych w całej Polsce.

Od lat występuje w roli konferansjera – od niedużych imprez miejskich, przez turnieje, zawody, aż po biznesowe, prestiżowe gale. Oprócz oferty indywidualnej, Jakub Rutka współpracuje z wieloma artystami, a także lektorami w duetach konferansjerskich.

W 2014 roku założył kanał MysteryTV na portalu YouTube. Publikuje krótkie opowiadania z gatunku grozy. To, co wyróżnia go na tle innych, to autorskie scenariusze, jak również angażowanie do produkcji aktorów i lektorów, takich jak: Maciej Gudowski, Piotr Borowiec, Jacek Brzostyński, Tomasz Knapik. Rutka to autor internetowego talk-show „Na Ławeczce, czyli Jakub Rutka Na Żywioł”, w którym rozmawiał z gwiazdami polskiego show-biznesu. Oprócz YouTube, program ukazywał się również na platformie WP.TV.

Jakub jest multiinstrumentalistą grającym na perkusji, pianinie, akordeonie oraz gitarze basowej. To także współzałożyciel kabaretu Szuje oraz zespołu Nie Oni Jedni. Na deskach teatralnych w spektaklu „Cela” Janusza Koryla występował jako minister.

Chcesz zaangażować Jakuba Rutkę ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE