Jakub Kuroń

Szef Kuchni, kucharz oraz smakosz, który gotować, jak i rozmawiać o gotowaniu może z każdym i bez przerwy. Żadna kuchnia nie stanowi dla niego problemu, ale najbliższa jest mu ta polska, w nowoczesnym wydaniu. Na co dzień przygotowuje dania z całego świata, te bliższe naszym kubkom smakowym (Włochy, Francja, Hiszpania) i bardziej egzotyczne (Chiny, RPA czy Brazylia). Eksperymentuje z kuchnią molekularną (ciekły azot, pianki, musy z lecytyną). Pierwsze swe kulinarne kroki stawiał u boku ojca. Studiował w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu. Przeprowadził ponad 100 warsztatów, szkoleń live cooking i pokazów. Współpracował z najlepszymi szefami kuchni w Polsce (Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Mirek Drewniak). Prowadził szkolenia w domach dziecka, w domu samotnej matki, fundacji „Jeden drugiemu” oraz MONAR i wielu innych miejscach. Współpracował z bankami żywości w kampanii „Nie marnuj jedzenia”. Jest częstym gościem w programie „Dzień dobry TVN”. Jego przepisy pojawiają się w prasie i Internecie.

Pokaz kulinarny

Organizujemy pokazy w wybranym przez Państwa miejscu. Występy stanowią świetne urozmaicenie uroczystości firmowych, rodzinnych, gminnych itp. Czas trwania uzależniony jest od potrzeb organizatora (i scenariusza imprezy). Szczegółowo dopracowujemy każdy występ. W zależności od profilu imprezy, pogody oraz składników, oferujemy przygotowanie opcjonalnego menu – do wyboru dla Państwa – i serwowanie dań. Całość spotkania okraszona jest wieloma informacjami na temat produktów, sposobami przyrządzania potraw oraz anegdotami rodzinnymi, a także takimi, które Jakub zdobył podczas wieloletniej pracy jako prowadzący pokazy i szef kuchni. Formuła jest niekonwencjonalna, a zaproszeni goście nie będą się nudzić.

Warsztaty kulinarne

Zapraszamy Państwa do wspólnego zorganizowania warsztatów w studiach kulinarnych, salach konferencyjnych, prywatnych domach oraz w plenerze. Istnieje możliwość zorganizowania mniejszych lub większych grup, w zależności od Państwa założeń. Przykłady tematyki warsztatów (podobnie jak w przypadku pokazów kulinarnych, mogą one opierać się na dietach, głównym składniku, kuchniach regionalnych, narodowościowych): kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu, kuchnia staropolska, tajniki kuchni francuskiej, bałkański tygiel kulinarny, kuchnia bezglutenowa, kuchnia fusion, kuchnia dla diabetyków. Konwencja warsztatów również jest elastyczna. W zależności od celu spotkania (integracyjne, edukacyjne, rodzinne itd.), grupy mogą ze sobą współpracować lub rywalizować w rozsądnych granicach.

Chcesz zorganizować pokaz kulinarny z Jakubem Kuroniem ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE