Iwona Węgrowska

Dysponuje 4-oktawowym głosem. Do roku 2007 związana była z zespołem Abra (wcześniej znanym jako Abracadabra). Następnie rozpoczęła karierę solową. Trzykrotnie startowała w krajowych eliminacjach do festiwalu Eurowizji (z piosenką „Le Luxe” udało jej się zająć 3. miejsce). W 2004 r. wzięła udział w piątej edycji programu „Bar”. Z powodzeniem komponuje piosenki własne, jak też np. dla Magdy Femme. Z tą właśnie wokalistką Węgrowska wystąpiła podczas VII edycji „Tańca z Gwiazdami”, wykonując utwór pt. „Jak diament”.
Zaśpiewała także z zespołem Feel przebój „Pokonaj siebie”. Można było ją zobaczyć na żywo w dziesiątym odcinku show telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”, a także, wraz z Feelem, w specjalnym wydaniu programu „Jaka to melodia?”. 28 listopada 2008 r. odbyła się premiera solowej płyty artystki zatytułowanej „Iwona Węgrowska”.

Wokalistka wygrała nagrodę Eska Music Awards w kategorii „Radiowy Debiut Roku”. Miała również przyjemność zaśpiewać na płycie Piotra Rubika „RubikOne” dwie piosenki: „Magiczna moc” i „Nie wiń mnie”.

Zobacz także: Magda Femme, Feel.

Chcesz zorganizować koncert Iwony Węgrowskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE