Ivan Komarenko

Polsko-rosyjski piosenkarz, aktor, osobowość medialna, wokalista. W 2002 r. dołączył do zespołu Ivan i Delfin, którego został wokalistą. W 2005 r. z piosenką „Czarna dziewczyna” artyści reprezentowali Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. Dotarli do półfinału, a ostatecznie zajęli 11. miejsce. Do awansu finałowego zabrakło im jedynie czterech punktów.

Ivan z grupą wydał albumy studyjne „Czarne oczy” (2005 r.) oraz „Dwa żywioły” (2006 r.). W lutym 2007 r. opuścił skład, chcąc skupić się na karierze solowej.

W 2009 r. wokalista wystąpił na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później wydał pierwszy solowy krążek – „Tango Saute”.

W 2013 r. wspólnie z kanadyjską fotografką Maggie Habiedą zorganizował międzynarodowy koncert „Colours of Love” w Toronto, wspierany przez Konsula Generalnego RP Grzegorza Morawskiego, a także kanadyjskiego Ministra Multikulturalizmu Tima Uppala. Przedsięwzięcie zostało nagrodzone listem gratulacyjnym od premiera Kanady Stephena Harpera. Niedługo później artysta zaprezentował drugą solową płytę pt. „Sens życia”.

Dwa lata później Ivan z zespołem No Logo nagrał utwór „I chociaż ptaki odleciały” na rzecz pojednania narodów europejskich. Do piosenki został zrealizowany teledysk kręcony w Berlinie, Kijowie, Moskwie, Warszawie i Sejnach. Piosenkarz przygotował i zaprezentował słuchaczom kompozycję „That’s What Papa Said” (polskojęzyczna wersja „Tak mówił Papież”), którą nagrał we współpracy z afrykańskimi dziećmi. Dedykowana jest ona św. Janowi Pawłowi II, a także Nelsonowi Mandeli. Artysta i jego mali pomocnicy wystąpili na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Chcesz zorganizować koncert Ivana Komarenko ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE