Ivan Komarenko

Polsko-rosyjski piosenkarz, aktor i osobowość medialna, wokalista. W 2002 r. dołączył do zespołu Ivan i Delfin, którego został wokalistą. W 2005 r. z piosenką „Czarna dziewczyna” reprezentowali Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. W maju wystąpili w półfinale konkursu i zajęli 11. miejsce, przez co nie zakwalifikowali się do finału. Do awansu zabrakło czterech punktów.

Z zespołem wydał dwa albumy studyjne: „Czarne oczy” (2005 r.) i „Dwa żywioły” (2006 r.). W lutym 2007 r. odszedł z zespołu, chcąc skupić się na karierze solowej.

W 2009 r. wystąpił na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później wydał pierwszy solowy album studyjny, zatytułowany „Tango Saute”.

W 2013 r. wspólnie z kanadyjską fotografką Maggie Habiedą zorganizował międzynarodowy koncert „Colours of Love” w Toronto, wspierany przez Konsula Generalnego RP Grzegorza Morawskiego oraz kanadyjskiego Ministra Multikulturalizmu Tima Uppala. Przedsięwzięcie zostało nagrodzone listem gratulacyjnym od premiera Kanady Stephena Harpera. W 2014 r. Ivan wydał drugi solowy album studyjny pt. „Sens życia”.

W 2015 r. wspólnie z zespołem No Logo nagrał utwór „I chociaż ptaki odleciały” na rzecz pojednania narodów Europy, Ukrainy i Rosji. Do piosenki został zrealizowany teledysk, który nakręcono w Berlinie, Kijowie, Moskwie, Warszawie oraz w Sejnach. Rok później zaprezentował piosenkę „That’s What Papa Said” (polskojęzyczna wersja utworu „Tak mówił Papież”), którą nagrał we współpracy z dziećmi z Afryki. Utwór dedykowany jest papieżowi Janowi Pawłowi II oraz Nelsonowi Mandeli. W tym samym roku wystąpił z afrykańskimi dziećmi na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Chcesz zorganizować koncert Ivana Komarenko ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE