Indios Bravos

Indios Bravos – powstała w 1996 roku polska grupa muzyczna grająca reggae. Zespół założył i lideruje mu założyciel, a także były członek grupy Hey – gitarzysta Piotr Banach, wokalistą jest zaś Piotr Gutkowski – „Gutek”, a wspierali go: Magda Ciećka – „Dziun”, Paweł Gawroński – „Gawron”.

W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta formacji – „Part One” (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania krążka założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”). Jej nakład szybko został wyczerpany. W 2004 roku światło dzienne ujrzał pierwszy w pełni oficjalny album Indios Bravos pt. „Mental Revolution”. Przyniósł on przeboje: „Pom pom”, „Tak to tak” czy „Sign”. Produkcja ta, podobnie jak jej reedycja „Mental Revolution (extended version)”, ugruntowała pozycję zespołu na polskiej scenie reggae. Grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock, a jej występ został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Artyści otrzymali „Złotego Bączka”.

Kolejna płyta Indios Bravos, nosząca tytuł „Peace!”, ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi zostały utwory „Wolna wola” oraz „Mówię do Ciebie i do siebie”. Materiał nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

Dwa lata później światło dzienne ujrzało wydawnictwo „Indios Bravos”, a niedługo później „On Stage”, na którym można odnaleźć przekrój twórczości kapeli w wykonaniach koncertowych.

W 2013 roku ukazał się album „Jatata”, a ostatni krążek został zaprezentowany 15 lat po premierze – jest to reedycja „Part One” w postaci płyty winylowej (150 z 500 sztuk było w kolorze czerwonym).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Indios Bravos ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE