Hitano

Kiedy w roku 1984 Adam Fedorowicz zakładał formację Hitano, niewielu spodziewało się, że kilka lat później będzie to jeden z nielicznych zespołów romskich w Polsce, grający tradycyjną muzykę romską. Jej wielbiciele podkreślają, że na występach Hitano można „cofnąć się w czasie” i poczuć klimat prawdziwego taborowego śpiewu oraz tańca przy ognisku. To bardzo dobry przykład integracji romsko-polskiej, gdyż oprócz olsztyńskich Romów, zespół tworzy również kilku artystów polskich, którzy wzbogacają kapelę cygańską.
Mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym”: „Mamy swój własny styl, którego pilnie strzeże nasz założyciel Adam Fedorowicz. Nie naśladujemy innych artystów romskich. Dzięki wielkiemu talentowi Adama Fedorowicza śpiewamy i wykonujemy jego własne kompozycje. Piękne teksty i prawdziwa muzyka cygańska to właśnie jego dzieło” – mówią członkowie.
Adam Fedorowicz to nie tylko wybitny muzyk, ale również założyciel olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej „Hitano”. Zapoczątkował je w 2001 r. wraz z olsztyńskimi Romami.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Hitano ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE