Hetmańscy Sarmaci

Zespół „HETMAŃSCY SARMACI” z Zamościa powstał w 2005 r. na bazie solistów z Polskiej Orkiestry Włościańskiej. Podczas swoich koncertów „Hetmańscy Sarmaci” ubrani są w stylizowane kontusze staropolskie. Wykonują pieśni staropolskie i utwory biesiadne w nowoczesnych aranżacjach tj: „Kurdesz”, „Stare Wino”, czy „Hej Sokoły”. Biesiady prowadzone są przez charyzmatycznego konferansjera z nutką humoru i dowcipu.

W skład zespołu wchodzą:

Joanna Blicharz – Sopran,

Ewa Pysiewicz – Alt,

Dariusz Sobczak – Bass Baryton,

Marian Hoduń – Tenor,

Leonard Marczuk – Bassoprofondo.

Biesiada góralska

W programie zarówno klasyczne piosenki góralskie, jak i popularne przeboje folkowe związane z tematyką góralską, oprawione w taneczne aranżacje, np.: „Hej Szalała”, „W murowanej piwnicy”, „Jawor”, „Hej górol ci ja górol”.

Biesiada Rosyjska

Podczas koncertu zespół ubrany w mundury nieistniejącej już Armii Czerwonej wykonuje przeboje Chóru Aleksandrowa, m.in. „Wołga, Wołga”, „Kalinka”, „Katiusza” w tanecznych aranżacjach.

Biesiada Huculska

Ukazuje pieśni i piosenki z pogranicza kresów wschodnich i Podola, tj.: „Tokaj”, „Czeremszyna”, „Horyłka” oraz piosenki ułańskie. Zespół ubrany w oryginalne stroje huculskie.

Program Latino – „Lolo Latino”

Zespół wykonuje piosenki portugalskie, hiszpańskie, standardy amerykańskie: „Hiszpańskie oczy”, „Swey”, „Guantanamera”…

„Don Corleone Show”

Program włoski- „DON CORLEONE SHOW” powstał w 2009 r. w Zamościu. Skład zespołu j/w. Zespół wykonuje piosenki włoskie z repertuaru: Adriano Celentano, Drupiego, AlBano & Rominy Power, Ricchi e’Poweri. W programie artyści występują w strojach z okresu prohibicji amerykańskiej.

Program Pieśni Armii Polskiej

Jest to program przygotowany dla miłośników pieśni ułańskiej i piosenki wojskowej od czasów Księstwa Warszawskiego, aż po II Wojnę Światową. Soliści ubrani w stylizowane mundury Marynarki Wojennej wykonają „Czerwone Maki”, „Po partyzancie dziewczyna płacze”, „Ułani, ułani”, „Szwoleżerowie” w przepięknych, oryginalnych aranżacjach.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Hetmańscy Sarmaci ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com