Hetmańscy Sarmaci

Zespół Hetmańscy Sarmaci z Zamościa powstał w 2005 r. na bazie solistów z Polskiej Orkiestry Włościańskiej. Podczas swoich koncertów artyści ubrani są w stylizowane kontusze staropolskie. Wykonują pieśni staropolskie i utwory biesiadne w nowoczesnych aranżacjach, tj: „Kurdesz”, „Stare Wino”, czy „Hej Sokoły”. Biesiady prowadzone są przez charyzmatycznego konferansjera z nutką humoru i dowcipu.

Biesiada góralska

W programie zarówno klasyczne piosenki góralskie, jak i popularne przeboje folkowe związane z tematyką góralską, oprawione w taneczne aranżacje, np.: „Hej Szalała”, „W murowanej piwnicy”, „Jawor”, „Hej górol ci ja górol”.

Biesiada Rosyjska

Podczas koncertu zespół ubrany w mundury nieistniejącej już Armii Czerwonej wykonuje przeboje Chóru Aleksandrowa, m.in. „Wołga, Wołga”, „Kalinka”, „Katiusza”, w tanecznych aranżacjach.

Biesiada Huculska

Ukazuje pieśni oraz piosenki z pogranicza kresów wschodnich i Podola, tj.: „Tokaj”, „Czeremszyna”, „Horyłka”, a także piosenki ułańskie. Zespół ubrany w oryginalne stroje huculskie.

Program Latino – „Lolo Latino”

Zespół wykonuje piosenki portugalskie, hiszpańskie, standardy amerykańskie: „Hiszpańskie oczy”, „Swey”, „Guantanamera”…

„Don Corleone Show”

Program włoski. Zespół wykonuje piosenki z repertuaru: Adriano Celentano, Drupiego, Al Bano & Rominy Power, Ricchi e Poveri. Artyści występują w strojach z okresu prohibicji amerykańskiej.

Program Pieśni Armii Polskiej

Jest to program przygotowany dla miłośników pieśni ułańskiej i piosenki wojskowej od czasów Księstwa Warszawskiego, aż po II Wojnę Światową. Soliści ubrani w stylizowane mundury Marynarki Wojennej wykonają „Czerwone Maki”, „Po partyzancie dziewczyna płacze”, „Ułani, ułani”, „Szwoleżerowie”, w przepięknych, oryginalnych aranżacjach.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Hetmańscy Sarmaci ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE