Hania Stach

Hania Stach – polska piosenkarka popowa. Jej siostrą jest aktorka Jagoda Stach. Ukończyła szkołę podstawową w klasie fortepianu, a także szkołę średnią na Wydziale Rytmiki. W 2004 roku obroniła recital dyplomowy, jak również pracę magisterską, uzyskując tytuł magistra sztuki w katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją „Wokal”. W 2000 roku wygrała pierwszy odcinek programu „Szansa na sukces”, śpiewając piosenkę „To Atlanta” Edyty Górniak. Śpiewała w chórkach u Natalii Kukulskiej. W latach 2002-2003 występowała w drugiej edycji programu „Idol” emitowanego w telewizji Polsat, ostatecznie zajmując szóste miejsce po rezygnacji z dalszej rywalizacji z powodów zdrowotnych.

W 2003 roku podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Pomaton-EMI. 24 maja 2004 roku ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana „Hania Stach”. Cztery dni później piosenkarka wystąpiła z utworem „Właśnie w taki dzień” podczas koncertu Premier rozgrywanego w ramach 41. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu; zajęła czwarte miejsce. 27 czerwca wystąpiła na koncercie Trendy podczas festiwalu TOPtrendy 2004, gdzie zaśpiewała piosenki „End of the Road” i „Czas nas uczy pogody”, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

W latach 2006-2008 użyczała głosu Gabrielli w polskiej wersji językowej filmów z serii High School Musical. W 2007 roku zakwalifikowała się z utworem „Regroup” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji eurowizyjnych „Piosenka dla Europy 2007”. W finale selekcji zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z zespołem The Jet Set.

12 marca 2012 roku premierę miała jej druga płyta studyjna zatytułowana „Moda”. Pod koniec miesiąca piosenkarka wystąpiła z utworem „I Want to Love You” w koncercie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012.

Warianty koncertów:

1. Hania Stach – koncert elektroniczny lub akustyczny – 2-8 osób w składzie.
2. Koncert w piosenkami Whitney Houston opcja full – 8 osób lub 8 osób w zespole + orkiestra.
3. Koncert w piosenkami Whitney Houston opcja „skromniejsza”- wokal + piano + 3 chórzystki (5 osób).
4. Koncert świąteczny – 5 osób w składzie.

Chcesz zorganizować koncert Hani Stach ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE