Halina Kunicka

Halina Kunicka prezentuje różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu czy romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem w Polsce, ale także w innych krajach Europy, Izraelu, USA, Kanadzie, Australii… Otrzymała 3 Złote Płyty Polskich Nagrań. Warto zwrócić uwagę na krążek pod tytułem „Co się stało…”. Znajdują się na nim piękne piosenki do tekstów Ernesta Brylla. Poezja ta nasycona jest patriotyzmem w duchu narodowościowym („Mamo, wyjdę przed dom”). Pojawiają się również kompozycje, które maja poruszyć odbiorcę („Co się stało”, „Uchroń mnie, Panie”). Album ten przygotowywany był w trudnym dla Polski okresie lat 80., u progu uzyskania pełnej demokracji. Kunicka wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, jak również wrażliwą muzykalnością.

Płyty artystki, w tym kilka złotych, uzyskały łącznie ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Halina reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej olimpiady w 1972 roku, jak również na galowych polskich koncertach w legendarnej paryskiej Olimpii i Sali Pleyela. Prezentuje różnorodny repertuar, zawsze jednak z typową dla siebie klasą oraz kulturą. Jest wciąż niezmiennie darzona miłością, serdecznością, pamięcią wiernej publiczności.

Największe jej przeboje: „Co się stało z naszą klasą”, „Czumbalalajka”, „Gwiazda miłości”, „Kasieńka”, „Lato, lato, lato czeka”, „Moja piosenka”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Chcesz zorganizować koncert Haliny Kunickiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE