Habakuk

Habakuk to jedna z najpopularniejszych grup reggae w Polsce. Istnieje od 1990 roku i określa swoją muzykę jako mieszankę różnych stylów – root, rock, reggae, dub. Do tej pory zespół wydał osiem oficjalnych albumów, które są bardzo popularne w Polsce. Pierwszy, pt. „Mniam, mniam rege”, który ukazał się w 1998 roku, miał ogromny wpływ na polską scenę reggae, otrzymując doskonałe recenzje od największych magazynów muzycznych.
Po wydaniu drugiego krążka pt. „Rub Pulse” czasopisma chwaliły go za energię oraz pomysłowość. Wydawnictwo składa się ze świeżych piosenek, a także nowych wersji niektórych starszych utworów Habakuka. W 2007 roku grupa wydała jedną ze swoich najsłynniejszych płyt – „A ty siej”, zawierającą teksty bardzo znanego polskiego poety – symbolu Ruchu Solidarności – Jacka Kaczmarskiego.
Habakuk, jako pierwszy polski skład, grał na Glastonbury Festival w Anglii. Pojawił się też na Przystanku Woodstock. Nagrał dwie piosenki z Donem Carlosem. Formacja dała w Polsce ponad 600 koncertów, były to występy w małych, jak również dużych salach koncertowych. Kapela była również gwiazdą największych polskich festiwali.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Habakuk ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE