Ha-Dwa-O!

Ha-Dwa-O! – polski zespół muzyczny istniejący od 1999 roku, grający muzykę pop-rockową i taneczną. Duet Ha-Dwa-O! powstał jesienią 1999 roku z inicjatywy Tomasza Konfederaka oraz realizatora dźwięku i klawiszowca Bartka Wielgosza (później związanego również z grupą Kombii). Główną wokalistką została Monika Wierzbicka, która w latach 90. występowała z dziennikarzem i gitarzystą Tomaszem Konfederakiem w zespole „Dzieci Mona Lisy”.

Zespół Ha-Dwa-O! wydał dwie płyty z udziałem Moniki Wierzbickiej: „Początek” oraz „O kobietach, o facetach”. Z pierwszej płyty wypromowali jako single piosenki „Zatrzymaj mnie” oraz „Sen o samotności”. W grudniu 2000 wydali singel „Magia Świąt”, który został zamieszczony jako bonus track na drugiej płycie duetu. W styczniu 2001 ukazał się singel „Serce Sercu”. Ten ostatni utwór stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego nagraniu gościnnie udział wzięli: Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Magda Femme, Artur Gadowski, Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni), zespół KarmaComa, Grażyna Łobaszewska oraz Tomasz Lipnicki z zespołów: Acid Drinkers i Lipali, oraz chór dziecięcy „Don Don”. On również został zamieszczony jako bonus track na drugiej płycie duetu.

Zespół Ha-Dwa-O! za swoją pierwszą płytę otrzymał w 2000 roku nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku – dance, techno; dwie nominacje do plebiscytu SuperJedynki w kategoriach debiut oraz muzyka taneczna, zaś polscy DJ-e uznali duet Ha-Dwa-O! za najlepszy debiut roku, natomiast utwór „Zatrzymaj mnie” za hit lata 2000.

Z drugiej płyty zespołu Ha-Dwa-O! O kobietach, o facetach na singlach ukazały się takie piosenki, jak „Słowa” i „Ty i ja” z gościnnym udziałem Andrzeja Rybińskiego. Na początku 2002 roku Monika Wierzbicka odeszła z zespołu.

Nową wokalistką została Ola Zduniak. Zespół nagrał z nią album Pozytywnie, który promowany był utworami „Tylko bądź…” (piosenka ta zakwalifikowała się do Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2003), „Oszukam czas” oraz „Wciąż oddycham” (utwór, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Show” w reżyserii Macieja Ślesickiego).

W 2004 roku kolejną wokalistką została Weronika Korthals. Z piosenką „Cud” zespół zakwalifikował się do finałowej piętnastki koncertu Premiery (spośród 115 zgłoszonych propozycji) Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (czerwiec 2005). W grudniu 2005 roku wydany został świąteczny singel „Ta cicha noc”.

W 2006 roku z piosenką „Popatrz na mnie” zespół wziął udział w Krajowym Finale Konkursu Piosenki „Eurowizja” (z ponad 100 utworów do finału zakwalifikowano 15). W październiku 2006 ukazała się zaś czwarta płyta grupy zatytułowana Cud. Znalazły się na niej m.in. piosenki „Cud”, „Popatrz na mnie”, „Będziesz sam”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ha-Dwa-O! ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE