Ha-Dwa-O!

Ha-Dwa-O! tworzą: Weronika Korthals i Tomek „Konfi” Konfederak. To projekt muzyczny spółki autorskiej Tomek „Konfi” Konfederak / Bartek Wielgosz, znany jest na polskiej scenie muzycznej od 2000 roku. Wtedy to Monika Wierzbicka oraz „Konfi” nagrali płytę „Początek”. W październiku rok później ukazał się kolejny album grupy – „O kobietach, o facetach”. Krążek ten był nominowany do „Fryderyka” w kategorii „Album Roku – Dance/Techno/Elektronika”. Formacja ma na koncie kilka bardzo popularnych piosenek, np. „Zatrzymaj mnie”, „Magia Świąt”, „Sen o samotności”, „Serce sercu” – hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na przełomie roku 2001/2002 ze składu odeszła Monika Wierzbicka, która postanowiła skoncentrować się na swoim pierwszym zawodzie – aktorstwie. Niebawem w zespole pojawiła się Ola Zduniak. Zaowocowało to wydawnictwem „Pozytywnie”.

W roku 2004 w Ha-Dwa-O! pojawiła się kolejna wokalistka Weronika Korthals, dobrze znana widzom „Szansy na sukces” (dwukrotne zwycięstwo), fanom musicalu „Metro”, a także programu „Idol”. Grupa zaprezentowała swoje nowe piosenki w eliminacjach do Eurowizji („Popatrz na mnie”) i na festiwalu w Opolu („Cud” w Konkursie Premier).

Czwarty album formacji, zatytułowany „Cud”, ukazał się w październiku 2006 roku. Na krążek trafiło 11 utworów oraz sześć bonus tracków (część w języku angielskim). Wśród tych drugich jest bożonarodzeniowa „Ta cicha noc” oraz jej kaszubska wersja „Ta cecho noc” z partiami saksofonu, na którym zagrała Weronika.

Zobacz także: Weronika Korthals.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Ha-Dwa-O! ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE