Grzegorz Kloc

Grzegorz Kloc jest kojarzony z popularną w latach 90. grupą Sixteen. Współpracował m.in. z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Anitą Lipnicką, De Mono, Natalią Kukulską, formacją DAAB. Obecnie reprezentuje styl muzyki rock & gospel, w którym to nagrał dwie swoje płyty: „Na skrzydłach miłości” oraz „Powrót Łazarza”. Piosenki Grzegorza trafiają do szerokiego grona odbiorców, ponieważ zawarty w nich przekaz jest często uniwersalny, dotykający spraw codziennego życia ludzi i ich potrzeb.

W warstwie muzycznej są to utwory melodyjne, zahaczające o różne style muzyczne, takie jak reggae, blues, pop, rock symfoniczny. Dodatkowo fragmenty chóralne czy wokalne improwizacje w stylu gospel spajają wszystko niejako w jedną całość, nadając twórczości jednolity charakter, wyraz. Płyta Grzegorza Kloca pt. „Powrót Łazarza” stała się bestsellerem we wrześniu 2014 r. w salonach Empik. Tytułowy utwór był przebojem w chrześcijańskich polskich rozgłośniach. Grały go również komercyjne stacje: Radio Pomorza i Kujaw, Polskie Radio Szczecin, Radio Lublin, „Trójka”. Trzy utwory w formie wideoklipów zawitały na antenę TV Trwam. Patronem płyty Grzegorza był portal Onet. W TOP 10 Interii teledysk „Powrót Łazarza” zagościł tuż przed premierą płyty jako jeden z najczęściej oglądanych klipów. Artysta bywa również w wielu programach w TVP oraz Telewizji Republika. Po ciepłym przyjęciu nowego albumu w Empikach i sklepie Merlin, ukazała się również reedycja poprzedniego krążka „Na skrzydłach miłości” patronowanego przez „Gościa Niedzielnego” i ogólnopolską, najstarszą chrześcijańską listę przebojów – „Muzyczne Dary” z Częstochowy. Grzegorz Kloc włącza się także w programy profilaktyki antyalkoholowej, grając trasy dla młodzieży.

Repertuar koncertowy:
– głównie utwory autorskie z płyt „Na skrzydłach miłości” i „Powrót Łazarza”,
– improwizacje, spontaniczne kompozycje „uwielbieniowe”,
– covery, m.in. Leonarda Cohena (np. „Alleluja”), Boba Dylana, Boba Marleya,
– nowa wersja tekstu
i inne.

Koncerty Grzegorza są dynamiczne, spontaniczne, muzyk łatwo nawiązuje kontakt z publicznością, da się lubić. Skład: perkusja, bas, gitara (elektryczna / akustyczna), gitara (elektryczna / akustyczna), instrumenty klawiszowe, skrzypce, wokal wspierający.

Artysta może (wyjątkowo) wystąpić w duecie z Renatą Wołkiewicz.

Chcesz zorganizować koncert Grzegorza Kloca ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE