Grzegorz Halama

Artysta związany z tak zwanym „Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym” oraz środowiskową wytwórnią filmową „A’YoY”. Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie „Robin Hood – czwarta strzała” oraz jedną z głównych ról w filmie „Nakręceni”. Był członkiem kabaretu „Hi-Fi” do zakończenia jego działalności jesienią 2003 r.

Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii i parodii piosenek hip-hopowych pt. „Śpiworki”. Z tego utworu pochodzi słynny tekst „Ja wiedziałem, że tak będzie”. W sierpniu 2000 r. piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Z Jarosławem Jarosem przedstawiał program „Żule i bandziory”. Wykreował parodystyczną postać „mało inteligentnego” Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. W latach 2002-2011 na antenie Polskiego Radia „Trójka” w programie „Urywki z rozrywki” co poniedziałek prezentował „Wywiady z Panem Józkiem”.

Od 13 marca 2010 r. brał udział w programie muzycznym „Tylko nas dwoje”, w którym znajdował się w gronie uczestników programu. Jego partnerką i nauczycielką wokalną była Małgorzata Ostrowska.

Chcesz zorganizować występ Grzegorza Halamy ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE