Grupa Furmana

GRUPA FURMANA to jedyny polski zespół, który łącząc muzykę country i bluegrass z reggae i punk rockiem stworzył oryginalny styl i charakterystyczne brzmienie. Repertuar grupy opiera się na własnych utworach których satyryczne i publicystyczne teksty współgrają z dynamicznym i ostrym wykonaniem.

7 OSÓB stanowi sojusz pokoleń i zainteresowań tworzy niezapomniane koncerty obsługując 12 instrumentów w tym kilka zupełnie egzotycznych (banjo, dobro marimba, akordeon guzikowy). Ponad dziesięć lat intensywnej działalności estradowej zjednało dla zespołu liczna grupę “furmanheadów”, czyli sympatyków rozsianych po całej Europie, osoby te posiadają wszystkie płyty zespołu, znają teksty i nierzadko tworzą się interakcje których rezultatem jest niepowtarzalny spektakl.

Kilka utworów doczekało się miana przeboju, są to z pewnością: ETZ, Modlitwa Wracających, Syrena, Niemartfka, Wieśniak, Wyliczanka, Opony.
Wyobraźcie sobie Państwo wiejski festyn, ludzie przyszli odpocząć wypić piwo i się zabawić. Ma być jak na weselu “grają grajki coś ładnego”.
Zespół, który montuje się na scenie ma im to ułatwić, ale następuje coś zaskakującego: rzeczywiście jest zabawa, ale piosenki są nieznane nie ma przebojów, szlagierów a pomimo tego ludzie podskakują tańczą śmieją się … i nagle dociera: … piosenki opowiadają historie z ich podwórka; z ich życia; z głębi ich duszy! Piosenki są czasami dziwne, drażliwe nieprzyjemne, ale to już się podoba, tak to jest z tą grupą. I tak to zazwyczaj wygląda, ktoś kto usłyszał Furmanów gdzieś w Polsce zabiera ich płytę do domu puszcza znajomym, a oni się dziwią – jak można się czymś takim zachwycać?
A w domu wasze dzieci chcą tylko tego! Dlaczego? Przecież teksty są dla dorosłych, a może również dla dzieci? Co to za zespół?
Grupa Furmana to zespół, którego muzyka inspirowana jest muzyką amerykańską przede wszystkim Bluegrassem, ale również tymi odmianami country, które wywodzą się z bluesa i rocka. Ale liczą się piosenki “eTZ”. Grają razem już dekadę i udało im się wypracować własną legendę, grupę furmanhed’ów tych którzy porozumiewają się cytatami z tekstów piosenek i są po prostu zaprzyjaźnieni z zespołem.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Grupa Furmana ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com