Gremlin

Gremlin, właściwie Marcin Zuber, znany także jako HipHopGremlin – polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki hip-hop. Występował w zespołach: SK8, Elo Eberligo oraz Ulicy Głos. Obecnie prowadzi solową działalność artystyczną. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bas Tajpan, Allrounda (Niemcy), Napoleon Tsar (Senegal), Sokollo, Majlo, Hesik (CeHa, Dwie Twarze), Dezel (PDZ), Peite, Shuras (PDZ), Beoka (PDZ), Smok (Nakład Kontrolowany), Haende, DJ Hwr i DJ Wróbson.

Marcin Zuber po raz pierwszy zainteresowanie hip-hopem wykazał w czasie edukacji w szkole podstawowej. W październiku 2006 roku wspólnie z Wichurą i Puszkinem (kolegami ze szkoły) założył zespół pod nazwą SK8. W kolejnym roku grupa nagrała pierwszy utwór. Pomimo tego, SK8 zostało rozwiązane, a Gremlin rozpoczął pracę nad utworami solowymi. W tym samym czasie nawiązał kontakt z czechowickim zespołem PDZ – Przyjaźń, Duma, Zaufanie. W 2009 roku rozpoczął współpracę z grupą Nakład Kontrolowany. W tym samym roku Gremlin nagrał utwór „Wspomnienie”, poświęcony pamięci zmarłego w 2007 roku przyjaciela. Po odsłuchaniu tego kawałka z Gremlinem skontaktował się Majlo, co zaowocowało pierwszym wspólnym utworem pod tytułem „Szacunek Bliźnich”. W 2011 muzycy założyli skład Elo Eberligo, który potem zmienił nazwę na Ulicy Głos. W tym samym roku obydwaj gościnnie wystąpili u rapera Haende w utworze „Czas”.

W 2012 roku zapadła decyzja o stworzeniu z Majlo płyty pod tytułem „Z Życia Wzięte”. Krążek nie został jednak ukończony. Jeszcze w 2011 roku Gremlin nagrał utwór „Życie naszą pasją”, do którego gościnnie dograł się Smok. Do tego kawałka powstał też pierwszy teledysk Gremlina.

W 2013 roku oficjalnie zakończył działalność zespół Ulicy Głos. Równocześnie Gremlin podjął decyzję o samodzielnym dokończeniu płyty „Z Życia Wzięte”. Do pomocy Gremlin zaprosił Bas Tajpana i Napoleona Tsara z Senegalu. 8 kwietnia 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Gremlina – „Z Życia Wzięte”. Na płycie pojawiło się 20 utworów. W kwietniu 2017 roku raper zgłosił swój utwór do konkursu, który organizowała wytwórnia z Nowego Jorku – Bentley Records. Po dwóch miesiącach dostał odpowiedź i podpisał z nimi kontrakt.

Chcesz zorganizować koncert Gremlina ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE