Grand Slam Quartet

Kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Artyści inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu, m.in. Stochelo Rosenbergiem, Birélim Lagrène, Angelo Debarre, Dorado Schmittem, Tchavolo Schmittem, czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzą: gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką „la pompe” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce, a także mniej tradycyjnie – saksofon sopranowy, uzupełniający całość świeżym brzmieniem.

Artyści rozgrzewali parkiet na retro scenie podczas „Nocy Kultury” w Lublinie. Mieli okazję brać udział projekcie „Ludzie ulicy” w Pałacu Kultury pod kierownictwem Wacława Zimpla – wybitnego jazzowego muzyka. Brali także udział w oprawie muzycznej Balu Niepodległościowego wraz z „Królewską Orkiestrą Symfoniczną”. Uwielbiają energiczne granie, które sprawia, że człowiek w pocie czoła z uśmiechem wraca do domu, aczkolwiek wyciskanie łez na ślubach i wyniosłych okolicznościach nie stanowi dla muzyków Grand Slam Quartet problemu.

Muzyka formacji, ze względu na charakterystyczne brzmienia cygańskiej gitary, posiada duży potencjał. Twórczość kwartetu bardzo dobrze odbierana jest wśród ludzi w każdym wieku, idealnie sprawdza się na przeróżnych imprezach.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Grand Slam Quartet ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE