Gracjan Kalandyk

[metaslider id=31894]

Był uczestnikiem i jednym z najbardziej zapamiętanych artystów IV edycji programu „X Factor” oraz finalistą V edycji programu „The Voice of Poland”, w którym zachwycił jurorów i widzów swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością. Kompozytor, autor tekstów, który swoją pozytywną energią uświetnia kilkadziesiąt koncertów rocznie. Gracjan Kalandyk to młody wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Jest samoukiem zarówno gry na gitarze, jak i śpiewania. Gra na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, nie są mu również obce fortepian i gitara basowa. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Artysta zaczynał od zamieszczania w internecie coverów, gdzie zaczął być dostrzegany przez szerszą publiczność. Następnie zagrał szereg koncertów akustycznych, podczas których towarzyszył mu zespół, a zarazem jego przyjaciele, w skład którego wchodzą dwie gitary akustyczne i gitara elektryczna / bas. Ma za sobą również kilka koncertów, na których wystąpił wspólnie m.in. z zespołem Dżem, Markiem Piekarczykiem i TSA, Margaret, Juan Carlos Cano, Justyną Steczkowską.
 
Artysta swoją twórczością, wrażliwością i estetyką nawiązuje do muzyki Bena Howarda czy Eda Sheerana. Jego teksty są liryczne, pełne mądrości i autentyczności. Zachowuje delikatny klimat, nierzadko nostalgiczny, odzwierciedlając muzycznie stan duszy i wyzwalając silne emocje. Taka aura towarzyszy artyście zarówno na płycie, jak i na scenie.
[symple_box color="red" text_align="left" width="100%" float="none"] Chcesz zorganizować koncert Gracjana Kalandyka ? zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com [/symple_box] [su_youtube_advanced url="https://www.youtube.com/watch?v=lU7tMkpH01w" controls="alt" autohide="yes" showinfo="no" autoplay="yes" loop="yes" rel="no" fs="no" modestbranding="yes"]]]>