Gospel Joy

Poznański chór przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim oraz angielskim. Koncerty mają charakter artystyczny, jak również ewangelizacyjny, a chór z chęcią angażuje się w nietypowe projekty, np. aranżacje piosenek na specjalne okazje.

Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią, a także barwnymi strojami – to wszystko sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z artystami. Mając na celu popularyzację gospel w Polsce, zespół od ponad 15 lat organizuje w całym kraju warsztaty, podczas których uczestnicy nie tylko uczą się utworów w harmonii trzygłosowej, ale również poznają przesłanie tej muzyki. Efekty swojej pracy uczestnicy prezentują podczas koncertu finałowego, tworząc wieloosobowy chór.‏

Formacja współpracowała ze znanymi artystami polskimi i zagranicznymi. Grupa w swoim dorobku ma również koncerty telewizyjne: „Z ciemności do światła” oraz „Kolędy Świata”. Obydwa zostały zarejestrowane i do dziś są często emitowane przez TVP.

W 2008 r. Gospel Joy zajął I miejsce na największym polskim Festiwalu Gospel w Osieku, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie był supportem przed koncertem Kirka Franklina (największej gwiazdy gospel).

Zespół ma za sobą koncerty zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir. Jako pierwszy chór gospel w Polsce poleciał na tournée do USA oraz Kanady.

W historii zapisały się również gościnne występy: na Sopot Hit Festiwal 2008, jako chórki w piosence „Obudź się” Mezo, a także podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 2011 w Zielonej Górze, z piosenką „Za taboj”.

W 2013 r. Gospel Joy zakwalifikował się do półfinału programu TVN „Mam Talent!”. ‏

Do ciekawych przedsięwzięć chórzystów zaliczyć można uświetnienie premiery musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także udział w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Formację można było ujrzeć w towarzystwie Kasi Moś i Mietka Szcześniaka w drugiej edycji koncertu „Alleluja, czyli Happy Day” w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. Grupa angażowała się w koncerty organizowane przez fundacje wspierające dzieci: „Mam marzenie” oraz „Bread Of Life”.

W swoim dorobku chór posiada cztery płyty: „To On”, „Kolędy z Gospel Joy – Gdy się Chrystus rodzi”, „Gospel Joy Live” i „Napełniaj”, która została Płytą Roku 2017 w plebiscycie portalu Chrześcijańskie Granie.

Dodatkowo Gospel Joy może specjalnie dla Państwa zaprezentować koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zależy Państwu na firmowym spotkaniu wigilijnym, podczas którego pracownicy razem zaśpiewają kolędy – dlaczego nie zdecydować się na oprawę muzyczną w radosnej i lekko amerykańskiej złoto-bordowej szacie? Polecamy!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Gospel Joy ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE