Gooral

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. Kariera muzyczna artysty zaczęła się w 2003 r., kiedy jego remix „Whola lotta love” Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach Radia Bis. Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew – czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem „Kamerem” Szymonowiczem i z którą wydał krążek „Szumi Jawor Soundsystem”.

W 2011 r. muzyk wydaje swoją debiutancką płytę „Ethno Elektrona”, na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit – „Karczmareczka”. Dwa lata później Gooral po raz drugi pojawił się na Przystanku Woodstock, tym razem współpracując i występując na scenie razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, sprawiając, że tłum oszalał. Cały koncert został uwieczniony na płytach DVD i CD. 2014 to rok wydania kolejnej płyty – „Better Place”, którą Gooral wydał wraz ze swoim menedżerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytwórni Kardiogram Tunes. Krążek przypieczętował współpracę z wokalistką Anną „Wiosną” Rogowską i Maciejem Szymonowiczem.

Gooral zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach, w klubach i podczas różnego rodzaju eventów: Sziget (Węgry), Progy and Bess (Austria), Colours of Ostrava (Czechy), Baku (Azerbejdżan), Tauron Nowa Muzyka (Polska)… Artysta był nominowany do „Fryderyka”, otrzymał także „Machinera” od miesięcznika Machina za Najlepszy Debiut Roku.

Chcesz zorganizować koncert Goorala ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE