Gadabit

Krakowska grupa muzyczna powstała na początku 2007 r. Skład zespołu oparty jest o strukturę zwróconą w swym zamyśle w stronę korzeni muzyki hip-hop, a jej trzon stanowią: MC Ind, producent K-Qui oraz Quban (freestyle, instrumenty perkusyjne). Twórczość formacji, łącząca w sobie elementy wspomnianego już hip-hopu, reggae, jazzu i innych gatunków muzycznych, opiera się o stylistykę wybiegającą poza wszelkie ramy. Gadabit miał przyjemność supportować najbardziej znanych polskich i zagranicznych artystów.

Do najważniejszych osiągnięć składu można zaliczyć występ podczas międzynarodowego festiwalu Uprising Reggae Festival w Bratysławie w 2009 r. Na rodzimej scenie grupa może także poszczycić się nie lada sukcesami. Zajęła pierwsze miejsce ogólnopolskiego turnieju Reggae Rap Liga, czego efektem był show przed wielotysięczną publicznością Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie. Z kolei w 2010 r. formacja zakwalifikowała się do finału festiwalu FAMA. Dodatkowo Gadabit zagrał na krakowskich before party imprezy Hip Hop Kemp i został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną publiczność z całej Polski. Zespół wydał długogrającą płytę pt. „Gadabit”. Na krążku pojawili się goście: Emilia (Bzzzt Sound System), Żoolv (Sponta), Gremlin0, Kita. W lutym 2011 roku pojawił się pierwszy klip do utworu „Uniesienie”, w czerwcu – do piosenki „Gadadadaj”, a następnie światło dzienne ujrzał „Fresh” i teledysk „Uniesienie”.

Przez wiele lat każdy z członków składu zagrał mnóstwo koncertów, dlatego też występy charakteryzują się potężną energią pozytywu, czystą zabawą czerpaną z grania, doskonałym kontaktem z publicznością, jak również rzetelnym dopracowaniem brzmienia. Każdy może liczyć na chwile muzycznego uniesienia w doskonałej atmosferze!

Chcesz zorganizować koncert grupy Gadabit ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE